IMGW wydaje prognozę zagrożeń I stopnia dla Pomorza na najbliższy piątek, 10 stycznia 2020 roku. Będzie wiało! W porywach nawet do 90 km/h!

Sandra Janikowska
IMGW opublikowało prognozę zagrożeń meteorologicznych na najbliższe trzy dni! Dotyczy ona także województwa pomorskiego. Już w najbliższy piątek, 10 stycznia będziemy mieli do czynienia z silnym wiatrem, osiągającym w porywach nawet 90 km/h! Z podobnymi warunkami pogodowymi można będzie spotkać się u naszych zachodnich sąsiadów. Kiedy skończy się silny wiatr na Pomorzu? Sprawdź! Unsplash
IMGW opublikowało prognozę zagrożeń meteorologicznych na najbliższe trzy dni! Dotyczy ona także województwa pomorskiego. Już w najbliższy piątek, 10 stycznia będziemy mieli do czynienia z silnym wiatrem, osiągającym w porywach nawet 90 km/h! Z podobnymi warunkami pogodowymi można będzie spotkać się u naszych zachodnich sąsiadów. Kiedy skończy się silny wiatr na Pomorzu? Sprawdź!

IMGW przewiduje silny wiatr na Pomorzu. I stopień

Niedawno w serwisie pogodowym IMGW pojawiła się orientacyjna prognoza zagrożeń na najbliższe trzy dni. Obejmuje ona okres od 8 stycznia do 11 stycznia, jednakże Pomorze dotyka dopiero od 10 do 11 stycznia.

Synoptycy przewidują, że w piątek 10 stycznia od godz. 7:30 do godz. 7:30 w sobotę 11 stycznia wystąpić może silny wiatr osiągający średnią prędkość od 54 km/h. W porywach może sięgać nawet do 90 km/h. Prognozie tej nadano 1 stopień w 3-stopniowej skali ostrzeżeń meteorologicznych.

IMGW opublikowało prognozę zagrożeń meteorologicznych na najbliższe trzy dni! Dotyczy ona także województwa pomorskiego. Już w najbliższy piątek, 10
IMGW opublikowało prognozę zagrożeń meteorologicznych na najbliższe trzy dni! Dotyczy ona także województwa pomorskiego. Już w najbliższy piątek, 10 stycznia będziemy mieli do czynienia z silnym wiatrem, osiągającym w porywach nawet 90 km/h! Z podobnymi warunkami pogodowymi można będzie spotkać się u naszych zachodnich sąsiadów. Kiedy skończy się silny wiatr na Pomorzu? Sprawdź! Źródło: IMGW Facebook

Czym jest prognoza zagrożeń?

Nazywana również Prognozą Niebezpiecznych Zjawisk to orientacyjna prognoza pogody, mająca na celu wczesne poinformowanie społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznego w danym obszarze. Opracowywana jest ona przez synoptyka-meteorologa w oparciu o wiedzę i dostępne w czasie opracowywania dane prognostyczne, pochodzące z obliczeń numerycznych modeli prognozowania pogody. Warto wspomnieć, że nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

IMGW przewiduje silny wiatr na Pomorzu. U zachodnich sąsiadów też powieje

Silny wiatr w tym czasie pojawi się także u naszych zachodnich sąsiadów oraz na Kujawach. Na tych terenach również wydano prognozę zagrożeń I stopnia. Ponadto, w Małopolsce i na Podkarpaciu o tej samej porze istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia marznących opadów deszczu, utrzymujących się w miejscu nie dłużej niż 12 godzin.

IMGW przewiduje silne wiatr na Pomorzu. Co oznacza zagrożenie I stopnoa?

Jak czytamy na oficjalnej stronie Instytutu:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej

Upraszamy o ostrożność w wyżej wymienionym terminie.

ZOBACZ TAKŻE: Jasnowidz z Człuchowa wie, jaka będzie zima 2019/2020 roku. Długoterminowa prognoza pogody

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie