IME w Gorican. Świetny występ Polaków. Robert Miśkowiak poprawnie, ale bez błysku

Tomasz Bolt/Polskapresse
Za nami kolejna runda Indywidualnych Mistrzostw Europy. Tym razem zawody zostały rozegrane w chorwackim Gorican. Najlepiej wypadli Polacy. Dwa pierwsze miejsca przypadły w udziale Krzysztofowi Kasprzakowi i Sebastianowi Ułamkowi. Przedstawiciel Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk - Robert Miśkowiak był 13.

Zawodnik gdańskiego teamu znakomicie otworzył zawody w Gorican. W pierwszym biegu Robert Miśkowiak musiał uznać wyższość jedynie polskiego weterana - Tomasz Golloba. Za plecami naszego żużlowca uplasowali się tacy zawodnicy jak Krzysztof Kasprzak (zwycięzca turnieju w Chorwacji) i Ales Dryml. Ten ostatni nie miał w sobotę najlepszego dnia. Finalnie zajął 16., ostatnią lokatę w klasyfikacji.

Później Miśkowiakowi wiodło się zdecydowanie gorzej. W dwóch kolejnych biegach zamykał stawkę. Solidnie zaprezentował się natomiast w wyścigu numer 13. Wówczas wywalczył dwa "oczka". Za jego plecami znaleźli się Grigorij Łaguta i Jurica Pavlic. Ostatni punkt zawodnik Renault Zdunek Wybrzeża zdobył w biegu 17.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Teraz przed Miśkowiakiem wyczerpująca podróż. Już w niedzielę zawodnika czeka bowiem kolejne spotkanie, tym razem na Łotwie, gdzie jego Renault Zdunek Wybrzeże podejmować będzie Lokomotiv Daugavpils. Początek meczu o godz. 16.30 polskiego czasu.