Ile naprawę zarabia kasjer? Na jakie przeciętne wynagrodzenie może liczyć kasjerka w Biedronce, Lidlu, Netto czy innym supermarkecie? Zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę. Ponad jedna trzecia z przebadanych w raporcie kasjerów otrzymuje premię. Ile zarabia się "na kasie"? Zobaczcie raport Pracuj.pl.

Ile zarabia kasjer w supermarkecie, m.in. w Lidlu czy Biedronce?

Ile zarabiają kasjerzy? Według danych serwisu zarobki.pracuj.pl, ich przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosi 2000 zł netto. Natomiast najlepiej opłacani specjaliści otrzymują pensje o blisko połowę wyższe – wynoszące 2900 zł netto.

Wg raportu Pracuj.pl średnie miesięczne wynagrodzenie kasjera wynosi 2000 zł netto

- Kasjerzy budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier - podkreśla Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl.

Ile zarabia kasjer? Czy dostaje premie?

Według danych ekspertów serwisu zarobki.pracuj.pl, zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę. Taką formę zatrudnienia deklaruje 85 proc. Więcej, niż co trzeci z nich deklaruje, że co miesiąc otrzymuje premie za osiągane wyniki.

Przeczytaj także: Jakie dodatki do pensji oferują sieci handlowe?

Ile zarabia kasjer? Jakie bonusy / dodatki dostaje?

Kasjerzy należą zazwyczaj do mniej doświadczonych pracowników niż np. sprzedawcy – doradcy klienta, przedstawiciele handlowi czy menedżerowie – co przekłada się na wysokość zarobków.

Jednak ich pensje – szczególnie w największych sieciach handlowych – od kilku lat rosną. Kasjerzy coraz częściej otrzymują także benefity (dodatki) pozapłacowe. Jakie?

  • bony towarowe (38 proc.).
  • świadczenia socjalne (28 proc.),
  • ubezpieczenia na życie (25 proc.),
  • dostęp do prywatnej opieki medycznej (18 proc.)
Ile zarabia kasjer w supermarkecie? Zarobki kasjera zależą od stażu pracy? Ile zarabia się "na kasie"? [wynagrodzenie, premie] Pracuj.pl

Ile zarabia kasjer w zależności od stażu pracy i stanowiska

Ile zarabia kasjer w supermarkecie? Zarobki kasjera zależą od stażu pracy? Ile zarabia się "na kasie"? [wynagrodzenie, premie] Pracuj.pl

Co zwiększa szanse kasjera na awans i podwyżkę?

  • LOKALIZACJA I SKALA: wyższe zarobki oferują sklepy w największych miastach i najsilniej rozwiniętych regionach oraz duże sieci handlowe.
  • STAŻ PRACY: ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.
  • SPECJALIZACJA: wyższe wynagrodzenia oferują kasjerom np. sklepy informatyczne, motoryzacyjne czy RTV-AGD.
Ile zarabia kasjer w supermarkecie? Zarobki kasjera zależą od stażu pracy? Ile zarabia się "na kasie"? [wynagrodzenie, premie] Archiwum

Ile zarabia kasjer? Jakie ma szanse rozwoju?

- W zależności od przedsiębiorstwa i branży może to różnie wyglądać - tłumaczy Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR makroregionu w Jeronimo Martins Polska S.A. - Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora
operacyjnego regionu. (...) Praca na stanowiskach związanych ze sprzedażą pozwala uzyskać kompetencje, które można wykorzystać też w innych obszarach, m.in. w marketingu. Taka osoba może przejść np. do działu personalnego albo zostać trenerem wewnętrznym i prowadzić szkolenia.

Dane pochodzą z raportu Grupy Pracuj.pl, zatytułowany "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania".

Przeczytaj też: Wyższa płaca minimalna od 1.01.2019.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: