II-ligowy Gryf Wejherowo lepszy od Arki Gdynia

RR
Piłkarze z Wejherowa pokonali w sobotę I-ligowców z Gdyni 2:0
Piłkarze z Wejherowa pokonali w sobotę I-ligowców z Gdyni 2:0 Tomasz Bolt/Polskapresse
Żółto-niebiescy rozegrali w sobotę na Narodowym Stadionie Rugby mecz kontrolny wieńczący obóz dochodzeniowy. Arka niespodziewanie przegrała 0:2 z wejherowskim Gryfem.

W zespole trenera Pawła Sikory zabrakło tylko Marcusa da Silvy (kontuzjowany) oraz Krzysztofa Sobieraja (dostał wolne). Nie zmienia to jednak faktu, że arkowcy przegrali z Gryfem pierwszą połowę, do której przystąpili w optymalnym składzie.

Gryf wyszedł na prowadzenie już w 4 minucie. Najpierw na bramkę Michała Szromnika strzelał Łukasz Pietroń. To uderzenie bramkarz Arki zdołał odbić, ale wobec dobitki Rafała Siemaszki był bezradny. Wynik sparingu jeszcze przed zmianą stron ustalił Michał Twardowski, który zaskoczył Szromnika mocnym uderzeniem tuż przy słupku bramki.

Arka Gdynia - Gryf Wejherowo 0:2 (0:2)