III liga. Radunia Stężyca drugi raz z rzędu przegrała. Bałtyk Gdynia rozgromił w "dziesiątkę" Górnika Konin [ZDJĘCIA, WIDEO]

od 16 lat
III liga grupa 2. Radunia Stężyca traci do liderującej w tabeli Polonii Środa Wielkopolska już 6 punktów. Drużyna trenera Sebastiana Letniowskiego w sobotę przegrała w Toruniu z Pomorzaninem 1:2. W tabeli do Raduni doskoczył Bałtyk Gdynia, który rozbił aż 6:0 Górnika Konin.

W drugiej grupie III ligi zaczyna rosnąć przewaga Polonii Środa Wielkopolska nad resztą stawki. Zespół trenera Krzysztofa Kapuścińskiego wykorzystuje potknięcia grupy pościgowej. A do takich na pewno trzeba zaliczyć dość niespodziewaną stratę punktów przez Radunię Stężyca w Toruniu. Pomorska drużyna przegrała w sobotę z Pomorzaninem 1:2.

W sobotę z bardzo dobrej strony zaprezentowali się za to piłkarze Bałtyku Gdynia. "Kadłuby" na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni rozbiły Górnika Konin aż 6:0, chociaż po 50 minutach było tylko 1:0. Wynik zapewne byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie fakt, że Bałtyk od 37 minuty musiał grać bez Sebastiana Bartlewskiego. Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę i wyrzucił z boiska za - jego zdaniem - niebezpieczne zagranie w walce o piłkę.

Wzmocniony ostatnio doświadczonymi obrońcami KP Starogard Gdański nie sprostał Świtowi Szczecin, z którym po 52 minutach przegrywał u siebie już 0:3. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gości. Przyjezdni wygrali także w Wejherowie. Bałtyk Koszalin pokonał Gryfa 3:2.

Punkt ze Świnoujścia przywiózł natomiast GKS Przodkowo. Nasza drużyna wyszła z Flotą na prowadzenie za sprawą bramki Roberta Wesołowskiego, ale chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Po 9 kolejkach w tabeli grupy 2 III ligi z kompletem zwycięstw prowadzi Polonia Środa Wielkopolska (27 punktów), a za nią są Radunia Stężyca (21) oraz Bałtyk Gdynia (21).

Pomorzanin Toruń - Radunia Stężyca 2:1 (0:0)
Bamki: 1:0 Mateusz Zbiranek (50), 2:0 Rafał Więckowski (76-karny), 2:1 Dawid Retlewski (80)

Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 6:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Igor Jankowski (7), 2:0 Mateusz Gułajski (52), 3:0 Adam Gołuński (64), 4:0 Mateusz Gułajski (73), 5:0 Maksym Demjanczuk (83), 6:0 Sebastian Dziadkowiec (90)

Gryf Wejherowo - Bałtyk Koszalin 2:3 (1:1)
Bramki:
0:1 Arkadiusz Jasitczak (15), 1:1 Fabian Urbański (17), 1:2 Szymon Waleński (51), 1:3 Bartłomiej Putno (83), 2:3 Przemysław Czerwiński (90-karny)

KP Starogard Gdański - Świt Szczecin 2:4 (0:2)
Bramki:
0:1 Adam Nagórski (23), 0:2 Shuma Nagamatsu (27), 0:3 Paweł Krawiec (52), 1:3 Robert Hirsz (60), 2:3 Szymon Stosik (81), 2:4 Shuma Nagamatsu (90)

Flota Świnoujście - GKS Przodkowo 1:1 (0:0)