III liga. Bałtyk Gdynia kiepsko rozpoczął rundę rewanżową. Unia Janikowo wbiła biało-niebieskim aż pięć bramek [zdjęcia, bramki]

od 16 lat
III liga. Znajdujący się na dole tabeli Bałtyk Gdynia od falstartu rozpoczął nową część sezonu 2019/2020. Podopieczni trenera Jerzego Jastrzębowskiego w piątkowy wieczór przegrali aż 0:5 z Unią Janikowo.

W piątkowy wieczór na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni cieszyła się tylko drużyna przyjezdnych. Unia Janikowo strzelała, a nadzieja na korzystny wynik z minuty na minutę gasła w ekipie Bałtyku. Po pierwszej połowie było tylko 0:1. Na listę strzelców wpisał się Adam Konieczny. Chwilę wcześniej znakomitą okazję pod bramką Unii zaprzepaścił Przemysław Trytko, który wbiegł za linię obrony, ale źle uderzył piłkę.

Dość zaznaczyć, że jedyny celny strzał w tym spotkaniu gospodarze oddali w... 88 minucie. W tej statystyce zapisał się Igor Jankowski. On też miał swoją szansę, ale z bliska trafił futbolówką w poprzeczkę.

Takich problemów nie miał natomiast 31-letni Konieczny, który skompletował po przerwie hat-tricka. Wspólnie z kolegami pogrążył przy tym zespół gdyńskiego Bałtyku, który po 18 rozegranych meczach w III lidze zamyka tabelę z dorobkiem 10 punktów.

Bałtyk Gdynia - Unia Janikowo 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Adam Konieczny (32), 0:2 Adam Konieczny (54), 0:3 Kamil Żylski (60), 0:4 Adam Konieczny (66), 0:5 Mateusz Rumiński (89)

Bałtyk: Matysiak - Stefaniak, Bany, Garbacik, Kozakowski (58 Andryszak) - Gułajski (58 Jankowski), Bohm, Lengiewicz, Gołuński (75 Kardaś), Renusz (68 Machol) - Trytko

Unia: Fabiszewski – Gibas, Hartwich, Kędziora, Ławniczak (63 Kowalczuk), Konieczny (83 Jagielski), Mysiak, Radomski, Garstka, Żylski (89 Jabłkowski), Goździk (85 Rumiński)