II liga. Bytovia przed rundą wiosenną. Drużynie z Bytowa woli walki nie zabraknie

Bytovia Bytów
Bytovia Bytów Fot. Bytovia Bytów
Wyjazdowym spotkaniem ze Stalą Stalowa Wola walkę o ligowe punkty rozpocznie Bytovia Bytów

Bytovia do sezonu 2019/2020 przystąpiła w dość mocno przemeblowanym składzie, co było pokłosiem jej spadku z I ligi. Z zespołem pożegnała się część podstawowych zawodników, którzy od kilku lat stanowili fundament bytowskiej drużyny.

Przed rozpoczęciem rozgrywek, trener Adrian Stawski podkreślał, że jego piłkarze w każdym meczu będą dawać z siebie wszystko i walczyć o każdy punkt. Tak też się stało. W rezultacie, Bytovia po rundzie jesiennej znalazła się na 7 pozycji w tabeli II ligi. W okresie przygotowawczym, drużyna pracowała intensywnie.

- Jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy w trakcie przerwy między rozgrywkami - mówi trener Stawski. - Wszystkie założenia zostały zrealizowane i z optymizmem przystępujemy do rundy rewanżowej.

W trakcie zimowej przerwy, Bytovia rozegrała kilka meczów kontrolnych, z których zdecydowana większość zakończyła się wygraną „Czarnych Wilków”.

- Do każdego spotkania przystępowaliśmy zdeterminowani, ponieważ uważam, że każdy mecz jest ważny, zarówno sparing, jak i mecz ligowy - dodaje trener Bytovii. - To buduje poczucie pewności zawodników.

W czasie przerwy zimowej z zespołu Bytovii odeszli następujący zawodnicy: Jakub Janik,

Paweł Kapsa, Kacper Kawula, Fabian Lengiewicz, Denislav Stanchev. W rundzie wiosennej barwy drużyny z Bytowa będą natomiast reprezentować nowi piłkarze, wśród których znaleźli się: Michael Ameyaw, Maciej Gostomski, Haris Memić, Adrian Piekarski, Paweł Zawi-stowski. Warto wspomnieć, że w pierwszej części sezonu bolączką Bytovii były mecze na wyjeździe, spośród których większość kończyła się porażką lub remisem.

- Zbyt dużo spotkań na wyjeździe kończyło się dla nas porażką, dlatego postanowiliśmy w rundzie wiosennej nieco zmienić naszą taktykę na mecze wyjazdowe - wyjaśnia Adrian Stawski. - Graliśmy zbyt odważną piłkę, dlatego też postanowiliśmy, że w takich spotkaniach skupimy się bardziej na linii defensywnej. Myślę, że kluczem do sukcesu w drugiej części sezonu, będzie brak kontuzji w naszym zespole. Z pewnością nie zabraknie nam woli walki do wygrywania meczów.

W sobotę, Bytovia zagra na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wygraną Bytovii 4:1.