Igrzyska paraolimpijskie Rio 2016. Srebrny medal Marzeny Zięby

HZZaktualizowano
Marzena Zięba zdobyła srebrny medal w podnoszeniu ciężarów (kategoria 86 kg) na igrzyskach paraolimpijskich. Przegrała tylko z Nigeryjką Josephine Orji, która wynikiem 154 kilogramy pobiła w Rio de Janeiro własny rekord świata.

Polka podniosła 134 kilogramy. Trzecia była Holenderka Melaica Tuinfort (130 kg).

To najlepszy wynik Zięby w igrzyskach paraolimpijskich. Osiem lat temu w Pekinie była szósta, a cztery lata temu w Londynie piąta. W ubiegłym roku Zięba została mistrzynią Europy

Dla Polski to 23. medal w Rio. W środę medale w kolarstwie szosowym zdobyli także Anna Harkowska i Rafał Wilk. Biało-czerwoni zajmują 13. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Materiał oryginalny: Igrzyska paraolimpijskie Rio 2016. Srebrny medal Marzeny Zięby - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.