Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 05godz.
  • 14min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Iglotex: Minął rok od największego pożaru w regonie. Nowa hala produkcyjna w Skórczu pnie się w górę. Zobacz zdjęcia

Kinga Furtak
Kinga Furtak
Iglotex w Skórczu. Minął rok od wielkiego pożaru
W hali i magazynach firmy Iglotex w Skórczu 27 maja 2019 r. wybuchł ogromny pożar. Na miejscu pracowało ponad 60 zastępów straży pożarnej. Był to jeden z największych pożarów ostatnich dekad w Skórczu w powiecie starogardzkim. Dziś, 27 maja mija rok od tamtych wydarzeń. Sprawdzamy, co się zmieniło na placu budowy.

Pożar Iglotexu w Skórczu. Mija dokładnie rok. 27.05.2020 r. spłonęło 2/3 zakładu

Pożar w 2019 r. strawił 2/3 zakładu. Spłonęły wówczas hala produkcyjna i magazyny. Historycznie zakład produkcyjny i centrum dystrybucyjne Grupy Iglotex w Skórczu były głównym miejscem zatrudnienia dla całych rodzin, kolejnych pokoleń zamieszkałych w Skórczu i okolicznych gminach.

Czytaj także

Rada Nadzorcza Iglotex S.A.niemal natychmiast podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu. Już 18 listopada 2019 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Sopocie wydała decyzję o wsparciu dla firmy.

Czytaj także

Jak obecnie wygląda sytuacja w Iglotexie?

27 maja mija dokładnie rok od wielkiego pożaru. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace budowlane.

– Minął dokładnie rok od wybuchu pożaru w zakładzie produkcyjnym i oddziale dystrybucyjnym Iglotex w Skórczu. Na skutek tych dramatycznych wydarzeń, byliśmy zmuszeni do podjęcia nadzwyczajnych działań reorganizacyjnych oraz błyskawicznych i trudnych decyzji, od których zależała przyszłość firmy, a także szerokiego grona ludzi z nią związanych – mówi Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Iglotex.

– Dziś, zaledwie po dwunastu miesiącach ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania naszych pracowników i partnerów, możemy z całą pewnością powiedzieć, że nowa epoka w historii firmy Iglotex zbliża się wielkimi krokami!

– W imponującym tempie postępuje budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego i oddziału dystrybucyjnego w Skórczu. W ostatnich trzech tygodniach zostały wylane posadzki w części produkcyjnej i w magazynach, wykonane zostały główne ściany i zadaszenie nowego biurowca, zakończone zostały prace na jednym z placów przyzakładowych i na ciągach komunikacyjnych (położenie kostki brukowej), przygotowane zostało również podłoże pod zewnętrzne silosy na mąkę i olej. W czerwcu planowane jest zakończenie pozostałych wewnętrznych i zewnętrznych prac wykończeniowych oraz rozpoczęcie instalacji maszyn – zapewnia Maciej Włodarczyk.

Pożar zakładu Iglotex w Skórczu 27.05.2019. Spłonęły hala pr...

Materiał sponsorowany. Za zakupy zapłać telefonem lub zegarkiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie