Iga Świątek wygrała turniej French Open. Zobacz zapis relacji na żywo

Łukasz Konstanty
Iga Świątek po raz trzeci w karierze wygrała wielkoszlemowy turniej French Open. Fot. PAP/EPA/Christophe Petit Tesson
Iga Świątek już wcześniej zanotowała dwa triumfy w wielkoszlemowym turnieju French Open. Po raz pierwszy najlepsza okazała się w 2020 roku, sukces powtórzyła dwa lata później. W pojedynku o trzecie zwycięstwo na paryskich kortach nasza tenisistka mierzyła się z Czeszką Karoliną Muchovą. Zobacz zapis naszej relacji na żywo z meczu finałowego rozgrywanego w Paryżu.

Finał turnieju French Open. Iga Świątek - Karolina Muchova 6:2, 5:7, 6:4

Obydwie tenisistki mierzyły się ze sobą tylko raz. W 2019 roku w Pradze lepsza okazała się Czeszka. Jak będzie tym razem?
18:0410.06.2023

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo

17:5910.06.2023

Podwójny błąd serwisowy i koniec meczu. Iga Świątek po raz trzeci wygrała French Open!

17:5810.06.2023

Dwie piłki meczowe dla Polki!

17:5410.06.2023

Udało się! Jest 5:4 dla naszej tenisistki w trzecim secie!

17:5310.06.2023

Emocje sięgają zenitu. 40-40 w dziewiątym gemie. Iga obroniła break point.

17:4810.06.2023

Do trzech razy sztuka. Błąd Muchovej przy próbie zagrania skrótu i 4:4!

17:4610.06.2023

Niewykorzystane dwa break pointy przez Świątek - 40:40 w ósmym gemie

17:3910.06.2023

Być może był to kluczowy gem w finale - Czeszka znów z przewagą przełamania - 3:4.

17:3510.06.2023

Nieudany, pełen błędów gem - 3:3

17:2910.06.2023

Trzeci gem z rzędu wygrany przez Polkę! Wreszcie też, po raz pierwszy w tym meczu, Iga zaserwowała asa - 3:2 dla naszej tenisistki!

17:2710.06.2023

Straty odrobione! 2:2!

17:2110.06.2023

Seria Muchovej wreszcie przerwana - 1:2.

17:1710.06.2023

Już 0:2. Trudny moment dla Polki.

17:1410.06.2023

Fatalny początek trzeciego seta. Muchova przełamała Igę bez straty punktu - 0:1.

17:0810.06.2023

Dwie piłki setowe Polka obroniła, za trzecim razem wyrzuciła jednak piłkę poza kort - 5:7. Będzie trzeci set

17:0310.06.2023

Piłka setowa dla Muchovej

16:5810.06.2023

Niestety 5:6... Iga znów została przełamana, już trzeci raz w tym secie.

16:5410.06.2023

Muchova nie wykorzystała szansy. Świątek przełamała rywalkę i wyrównała stan meczu - 5:5!

16:4710.06.2023

Podwójny błąd serwisowy kończy dziewiąty gem - 4:5. Któż by się tego spodziewał po kapitalnym początku seta?

16:4110.06.2023

4:4. Przed nami najważniejsze momenty drugiego seta.

16:3510.06.2023

Gem bez straty punktu dla Igi - 4:3!

16:3210.06.2023

Dobry gem serwisowy Muchovej i mamy remis - 3:3.

16:2610.06.2023

Po raz pierwszy w tym meczu Muchova wygrała gema przy serwisie Polki - już tylko 3:2 dla Igi

16:2210.06.2023

Pierwszy gem dla Muchovej w drugiej partii - 3:1 dla Polki.

16:1510.06.2023

Kolejny wygrany gem przez Igę Świątek - 3:0!

16:1110.06.2023

Powtórka z pierwszego seta. Iga Świątek znów w drugim gemie przełamała rywalkę. Dużo błędów Czeszki - 2:0 dla Igi!

16:0610.06.2023

Pierwszy gem na korzyść Igi - 1:0 w drugim secie!

16:0210.06.2023

Rozpoczął się drugi set - pierwszą akcję na swoją korzyść rozstrzygnęła Muchova.

15:5710.06.2023

I już pierwsza z nich wykorzystana - 6:2 dla Polki, która jest już o krok od triumfu w całym turnieju!

15:5510.06.2023