Idealne konto dla studenta

Materiał informacyjny
Współczesny student to człowiek pewny siebie i wymagający. Nic zatem dziwnego, że oczekuje ofert, które dostosowane są do jego indywidualnych potrzeb. Podobnie jest w przypadku konta bankowego. Jakie konto dla studenta zasługuje na miano idealnego? Jakie warunki musi oferować, by mogło być za takie uznane?

Ważne pierwsze wrażenie!

Rozprawiając o tym, jakie konto bankowe dla studenta jest najlepsze, należy zacząć od samego początku, czyli… od procedury otwarcia konta! W końcu, jeśli będzie ona skomplikowana, długotrwała i męcząca, żaden ceniący swój czas i energię student nie przebrnie przez formalności – zwyczajnie zrezygnuje i poszuka łatwiejszej, bardziej przyjaznej opcji.

Najlepsze konto dla studenta to takie, które robi wrażenie zanim jeszcze zostanie założone. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że całą procedurę można wykonać zdalnie, z poziomu własnego komputera czy telefonu, nie ruszając się z wygodnego fotela w domu. Wszystkie czynności mające na celu otwarcie rachunku powinny opierać się na kilku prostych krokach i trwać krócej niż przeczytanie tego artykułu! Szybki, prosty wniosek, możliwość wyboru podpisania umowy dostarczonej przez kuriera, otwarcie rachunku. Tyle!

Jasne i przejrzyste zasady

Studenci nie mają czasu na to, by zastanawiać się, co oznaczają poszczególne paragrafy i czy nie kryją przysłowiowych haczyków. Ma być jasno i przejrzyście – bez zbędnych wątpliwości i niedomówień, które siłą rzeczy wymagają doprecyzowania. Wszystko, zarówno w kwestii zawierania umowy, jak i późniejszego prowadzenia rachunku, musi odbywać się szybko, sprawnie, intuicyjnie, bez pułapek.

Nie tylko dla studenta…

Konto „dla studenta” nie zawsze oznacza, że osoba chętna na jego założenie musi posiadać status studenta. Niektóre banki dopuszczają możliwość prowadzenia rachunku przez osoby, które mają po prostu od 18 do 26 lat. Warto więc rozważyć jego założenie, jeśli konto dla młodego człowieka cechuje się lepszymi warunkami niż standardowe konto osobiste.
Tak, jak student lubi najbardziej, czyli… za darmo!

Może stwierdzenie to jest nieco na wyrost, podszyte stereotypowymi poglądami, ale z drugiej strony czy nie chcemy korzystać z wartościowych dla nas usług za darmo, a przynajmniej możliwie najtaniej? Oczywiście, że chcemy! Studenci, a w szczególności osoby młode, dopiero rozpoczynające swoją ścieżkę zawodową, mają niejednokrotnie mocno okrojony budżet i muszą pilnować, aby go nie przekroczyć. W końcu mają sporo wydatków związanych z nauką.

Nic dziwnego, że poszukują oszczędności, a rozsądnie wybierając konto dla studenta, mogą nie płacić zupełnie nic. Darmowe prowadzenie rachunku, darmowe przelewy (w tym na e-mail oraz telefon) i wypłaty z bankomatów, bezpłatna realizacja stałych zleceń to podstawa, na którą zwróci uwagę każdy roztropny żak.

Super nowocześnie, czyli mobilnie i nie tylko…

Współczesny student to najczęściej człowiek bardzo nowoczesny, zafascynowany nowinkami technologicznymi, zabiegany, cierpiący na chroniczny brak czasu. Im więcej owych nowinek i udogodnień oferuje dane konto bankowe dla studenta, tym ma większą szansę zdobyć jego przychylność. A co takiego koniecznie musi zaoferować?

Na pewno możliwość płatności zbliżeniowej, BLIKIEM, cashback, szybki i łatwy dostęp do pomocy technicznej w razie potrzeby (zarówno w formie stacjonarnej i online). A do tego oczywiście aplikację mobilną, dzięki której ze swojego telefonu bądź tabletu będzie mógł stworzyć prawdziwe centrum dowodzenia niezależnie od tego, gdzie jest i co robi!

Dodaj ogłoszenie