I liga piłki nożnej. Drutex Bytovia Bytów straciła wygraną w końcówce meczu

Tomasz Bołt/Polska Press
Piłkarze Druteksu Bytovii Bytów zremisowali w Katowicach z Rozwojem 1:1. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego prowadzili po golu Janusza Surdykowskiego, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyrównującego gola dla Rozwoju strzelił Filip Kozłowski.

Mecz toczył się w trudnych warunkach, przy dużym upale i tym można tłumaczyć wolne tempo meczu. Lepiej radzili sobie gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i szuakli okazji bramkowych. Drużyna Bytovii broniła dostępu do własnje bramki i robiła to skutecznie.

Więcej emocji było w drugiej połowie. Bytovia wreszcie ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków, a efektem był gol strzelony głową przez Janusza Surdykowskiego. Podopieczni trenera Kafarskiego zdawali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Znowu jednak zabrakło koncentracji w końcowych fragmentach meczu. W środę Bytovia przegrała w ten sposób w Bełchatowie w Pucharze Polski, kiedy sprokurowała rzut karny dla rywali. W Katowicach, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, piłkarze z Bytowa pozwolili Filipowi Kozłowskiemu na skuteczny strzał głową, który tym samym uratował jeden punkt dla Rozwoju.