18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Huciński pomawia o współpracę z SB

Tomasz Słomczyński
prof. Huciński
prof. Huciński tomasz bołt
Prof. Huciński zaprzecza, żeby doszło do plagiatu. Były rektor AWFiS, twierdzi, że sobotnia publikacja "Dziennika Bałtyckiego" jest elementem prowokacji z udziałem "agentów SB".

Napisaliśmy, że była pracownica katowickiego AWFiS, Elżbieta Szczepańska, w swojej książce formułuje oskarżenie o to, że Tadeusz Huciński dokonał plagiatu części jej pracy przy pisaniu swojej pracy magisterskiej.

Odwołany przez minister nauki rektor gdańskiej AWFiS przysłał do redakcji i opublikował w internecie oświadczenie, które zamieszczamy w obszernych fragmentach.

"W związku z kolejnym kłamliwym atakiem gazety >Polska Dziennik Bałtycki<, kolportującej (...) nieprawdziwe i sfingowane oszczerstwa dotyczące mojej pracy magisterskiej, (...) oświadczam, że jest to kolejna próba zdyskredytowania mojej osoby, mająca na celu podważanie mojego autorytetu w środowisku naukowym oraz wyeliminowanie mnie ze społeczności akademickiej. Sposób, w jaki została przygotowana ta prowokacja, bezwzględnie świadczy o udziale w niej osób powiązanych ze służbami bezpieczeństwa PRL, a konkretnie Janusza Czerwińskiego, dawnym rektorze AWFiS w Gdańsku ( IPN BU002086/70 oraz IPN BU01434/555 - indeksu katalogu archiwalnych zasobów akt IPN - lista Wildsteina) oraz Elżbiety Anny Szczepańskiej (IPN BU 0901/2505 - indeksu katalogu archiwalnych zasobów akt IPN - lista Wildsteina). Obie wymienione wyżej osoby były tajnymi oficerami służb bezpieczeństwa, objęte ochroną tajności lub klauzulą >ściśle tajne<, a Janusz Czerwiński, obecny >rektor honorowy< ponadto >tajnym współpracownikiem< (TW), prowadzącym działalność agenturalną i donosicielską (...). Elżbieta Anna Szczepańska miała już również swoje >zasługi< w oczernianiu innych osób - m.in. zasłużonego duszpasterza i powszechnie szanowanego wśród Polonii australijskiej ks. Eugeniusza Ożoga (...). Publikowana i kolportowana prowokacja na temat mojej pracy magisterskiej ma na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej na temat moich działań dotyczących wyeliminowania korupcji, patologii i wszelkich nieprawidłowości ekonomicznych i finansowych występujących w AWFiS w Gdańsku, jak również podejmowanych przeze mnie starań mających na celu zapobieżenie patologiom związanym z nadawaniem stopni i tytułów a występującym ze szczególnym nasileniem w okresie kadencji rektora Janusza Czerwińskiego i Wojciecha Przybylskiego (...).

Według protokołu kontrolnego CBA z przeprowadzonej kontroli w AWFiS zarówno Janusz Czerwiński, jak i Wojciech Przybylski działali przez wiele lat na szkodę Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w okresie swoich kadencji rektorskich".

Faktem jest, że obecnie CBA prowadzi dochodzenie w sprawie nieprawidłowości na AWFiS. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie podstawy mógł mieć były rektor do formułowania oskarżeń o współpracę z SB prof. Janusza Czerwińskiego i Elżbiety Szczepańskiej.
- Wszystkie kłamstwa, które wypowiada Tadeusz Huciński, zostaną wyjaśnione. Pozwę go do sądu - skomentował sprawę Janusz Czerwiński.

Z mieszkającą w Australii Elżbietą Szczepańską nie udało nam się skontaktować. Publikowane w internecie dokumenty wskazują, że ma ona status "osoby pokrzywdzonej". Jej bogata przeszłość opozycyjna została opisana w "Encyklopedii Solidarności".

W sprawie oskarżeń o plagiat zwróciliśmy się do katowickiej AWF, gdzie obydwie prace magisterskie są przechowywane. Poprosiliśmy o porównanie ich i wyjaśnienie sprawy.

- Natychmiast podejmiemy działania mające na celu sprawdzenie tych informacji. Chcemy sprawę jak najszybciej wyjaśnić - powiedział rektor katowickiej uczelni Zbigniew Waśkiewicz.

Podczas inauguracji roku akademickiego na AWFiS, podczas której zapowiedziano grubą kreskę i pracę u podstaw odbudowy pozycji uczelni.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

U
UFO
panie Hucinski KOSMICI.
Dodaj ogłoszenie