Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Holenderskie Linie KLM i Port Lotniczy Gdańsk świętują 5-tą rocznicę inauguracji połączenia Gdańsk – Amsterdam

OPRAC.: MT
Holenderskie Linie KLM i Port Lotniczy Gdańsk świętują 5-tą rocznicę inauguracji połączenia Gdańsk – Amsterdam
Holenderskie Linie KLM i Port Lotniczy Gdańsk świętują 5-tą rocznicę inauguracji połączenia Gdańsk – Amsterdam mat. prasowe
15 maja 2017 roku Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM i Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy zainaugurowały połączenie Gdańsk – Amsterdam. Gdańsk był trzecim portem lotniczym w Polsce (po Warszawie i Krakowie) uruchomionym przez holenderską linię.

KLM od 5 lat łączy Gdańsk z Amsterdamem

Już od 5 lat KLM regularnie łączy Gdańsk z Amsterdamem oferując 3 bezpośrednie loty dziennie, z których korzystają zarówno zagraniczni turyści odwiedzający Gdańsk, jak i gdańszczanie oraz mieszkańcy całego Pomorza, którzy podróżują do Amsterdamu i po przesiadce dalej w świat.

Pasażerów z Gdańska obsługuje Embraer E195-E2

Trasę obsługuje jeden z najnowszych w flocie KLM samolotów - Embraer E195-E2. Dzięki zmodernizowanym silnikom i konstrukcji z lżejszych materiałów, energooszczędny Embraer E195-E2 zużywa mniej paliwa, co przekłada się na obniżenie emisji CO2 z lotu, o 32 procent. Ponadto maszyna jest o 63 procent cichsza.

- Świętujemy jubileusz 5 lat od dnia, kiedy 15 maja 2017 roku samolot KLM wylądował po raz pierwszy na lotnisku w Gdańsku - inaugurując rejsowe połączenie między stolicą Pomorza a Amsterdamem. Od tego czasu, z dumą obserwujemy stale rosnącą liczbę podróżnych i zaufanie klientów do naszej marki. Rozwój nowej trasy od początku odbywał się dynamicznie. Początkowa oferta obejmowała siedem lotów tygodniowo, ale prognozy popytu i współczynnik wykorzystanych miejsc wyglądały tak obiecująco, że już po dwóch miesiącach od inauguracji podjęliśmy decyzję o podwojeniu liczby połączeń. Dziś podróżni mogą korzystać aż z trzech lotów dziennie o różnych porach, co oznacza pełen dostęp do całej siatki połączeń KLM, z wygodną przesiadką w porcie bazowym w Amsterdamie. Dogodny rozkład umożliwia też klientom biznesowym jednodniowe podróże do Gdańska, jak i w drugą stronę – do Amsterdamu. Dzięki temu oba miasta mogą wygodnie kontynuować relacje gospodarcze i wielowiekową tradycję handlową wywodzącą się jeszcze z czasów Hanzy. Jesteśmy wdzięczni zespołowi gdańskiego lotniska za jego zaangażowanie i profesjonalne, codzienne wsparcie naszych operacji, którego efektem są spektakularne wyniki Portu Lotniczego Gdańsk, jak i nasz sukces w postaci rekordowej liczby pasażerów, która nie tylko osiągnęła poziom sprzed pandemii, ale przekroczyła go aż o 12 procent.”- powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce

- 5-letnia współpraca gdańskiego lotniska z linią lotniczą KLM układa się wzorcowo. Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem działania KLM na początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, kiedy linia zaangażowała się w trwające wiele dni loty repatriacyjne, którymi mogli opuścić Polskę obywatele innych krajów. Zbudowane zaufanie do KLM widzimy w wynikach. W pierwszym kwartale tego roku (2022) z połączeń holenderskich linii lotniczych do Amsterdamu skorzystało ponad 12 proc. więcej pasażerów niż w porównywalnym czasie przedpandemicznego roku 2019, który był rekordowy dla gdańskiego lotniska pod względem obsłużonych podróżnych. Obserwowana dynamika rozwoju pokazuje, że realizowane przez KLM połączenia ze stolicą Holandii są bardzo popularne i potrzebne – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

KLM działa od 103 lat!

KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie działającą nieprzerwanie pod tą samą nazwą od blisko 103 lat. Linia dysponuje globalną siatką połączeń do wielu zakątków świata, która obecnie obejmuje 96 miast w Europie i 71 tras międzykontynentalnych. Linia rokrocznie zajmuje wysokie lokaty w rankingach lotniczych pod względem punktualności, bezpieczeństwa i troski o komfort pasażerów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki