Jacek Kmiecik
Na zastępczym dla FC Zurich stadionie Kybunpark w Sankt Gallen, gdzie odbył się mecz 1. kolejki Ligi Europy z Arsenalem (1:2) wyświetlono na monitorze przypomnienie Elżbiety II - cichej fanki „Kanonierów” @gunnersfr/Twitter Denis Balibouse
Druga połowa pierwszej rundy fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy szwajcarskim FC Zurich a Arsenalem Londyn rozpoczęła się chwilą ciszy w związku ze śmiercią królowej Wilekiej Brytanii Elżbiety II.

Arsenal zamieścił na swoim koncie na Twitterze z herbem w żałobnych barwach wymowny wpis ze zdjęciem kólowej Elżbiety II:

„Jesteśmy głęboko zasmuceni słysząc o odejściu Jej Królewskiej Mości.
Wraz z wieloma naszymi dzisiejszymi sympatykami poświęcimy czas na opłakiwanie i refleksję nad niesamowitym życiem i oddaną służbą Jej Królewskiej Mości” - napisali „Kanonierzy” na oficjalnym koncie.

Po pierwszej połowie był wynik 1:1. „Kanonierzy” otworzyli wynik meczu. Brazylijski pomocnik Marquinhos, czyli Marcus Vinicius Oliveira Alencar strzelił gola w 16. minucie.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy napastnik Arsenalu Eddie Nketiah znokautował obrońcę Alitiego Fidana w swoim polu karnym. Sędzia natychmiast podyktował rzut karny, który skutecznie wykonał Mirlind Kryezu.

Mecz zakoćzył się wygraną „Kanonierów” 2:1 po golu Nketiaha, który odkupił winę sprzed przerwy, zdobywając bramkę po podaniu Marquinhosa w 62. minucie.

Arsenal był jednym z dwóch, obok West Hamu United, najbardziej ulubionych klubów piłkarskich królowej Elżbiety II. Książę Harry ujawnił, że „Kanonierom” w zasadzie kibicuje cała rodzina królewska.

Konto „Kanonierów” przypomniało na Twitterze, że „15 lat temu królowa Elżbieta została pierwszą monarchą, która zabawiała i gościła drużynę piłkarską w Pałacu Buckingham podczas wizyty Arsenalu”.

Także były wybitny nigeryjski napastnik Arsenalu, Nwankwo Kanu, który z „Kanonierami” dwukrotnie zdobył mistrzostwo Anglii w 2002 i 2004, uczcił pamięć królowej: