Hokej: Stoczniowiec ograł lidera z Jastrzębia

Hokeiści Energi Stoczniowca pokazali, że mają spore możliwości i stać ich na dobre wyniki z każdym zespołem w Polskiej Lidze Hokeja. Po bardzo dobrej grze, zwłaszcza w drugiej tercji, gdańszczanie pokonali prowadzący w tabeli zespół GKS Jastrzębie 6:2.

Dla gości to była pierwsza porażka w tym sezonie, która kosztowała ich utratę pozycji lidera na rzecz GKS Tychy. Stoczniowiec zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli.

Początek meczu należał jednak do gości, którzy szybko przeprowadzili dwie akcje ofensywne i już w 2. minucie spotkania objęli prowadzenie. Później z minuty na minutę coraz lepiej grali gospodarze, którzy mieli okazje bramkowe. Jednak tak jak to bywało w poprzednich spotkaniach w drużynie prowadzonej przez trenera Andrzeja Słowakiewicza szwankowała skuteczność.

Dopiero w drugiej tercji uwidoczniły się snajperskie możliwości zawodników Stoczniowca. Gdańszczanie w tej części gry zdemolowali rywali. To był bardzo dobry i skuteczny hokej w wykonaniu zespołu gospodarzy. Stoczniowiec strzelił aż pięć goli i losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte.

Trzecia tercja to spokojna gra gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie. W ostatniej części gry oa zespoły strzeliły po jednej bramce.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - GKS Jastrzębie 6:2 (0:1, 5:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Danieluk-Urbanowicz (1.32), 1:1 Furo-Jankowski (20.34), 2:1 M. Wróbel (24.29), 3:1 M. Wróbel-Jankowski (31.39), 4:1 Vitek-Skutchan-Maj (33.24), 5:1 Strużyk-Smeja-Chmielewski (36.17), 5:2 Lipina (46.32), 6:2 Vitek-Furo (56.49).

Energa Stoczniowiec:
Soliński - Mateusz Rompkowski, Maj; Skrzypkowski, Kwieciński; Benasiewicz, Kabat; Smeja, Kantor - Skutchan, Rzeszutko, Vitek; Furo, M. Wróbel, Jankowski; Chmielewski, Ziółkowski, Strużyk; Surgot, Wróblewski, Maciej Rompkowski. Kary: 12 minut.

GKS Jastrzębie: Kosowski (41 Mrula) - Wolf, Bryk; Piekarski, Dąbkowski; Górny, Labryga; Lech, Pastryk - Lipina, Zdenek, Zdrahal; Urbanowicz, Kowalówka, Danieluk; Kiełbasa, Radwan, Kąkol; Bąkowski, Szczurek, Kulas. Kary: 12 minut.