Hokej: Pierwsze punkty Stoczniowca (galeria zdjęć)

Hokeiści Stoczniowca zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie. Gdańszczanie mieli spore problemy w meczu z KH Sanok, ale ostatecznie wygrali 3:2.

Pierwsza tercja piątkowego meczu wyglądała podobnie jak poprzednie spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Andrzeja Słowakiewicza. Gdańszczanie może nie grali jakoś specjalnie dobrze, ale mieli przewagę i tradycyjnie już szwankowała skuteczność. Tylko raz zawodnikom Stoczniowca udało się posłać krążek do bramki rywali. W 8. minucie podawał Wojciech Jankowski, a akcję wykończył Roman Skutchan.

Druga tercja była fatalna w wykonaniu drużyny gospodarzy. Stoczniowiec grał chaotycznie i bez pomysłu, a rywale szukali swoich szans na odwrócenie losów meczu. I w 31. minucie Villiam Cacho doprowadził do wyrównania. To nie był jednak koniec . Cztery minuty później Przemysław Odrobny odbił krążek wprost na kij Piotra Pozimkowskiego, a były hokeista Stoczniowca dał prowadzenie drużynie z Sanoka.

Gdańszczanie obudzili się dopiero w trzeciej tercji i ruszyli do zdecydowanego ataku. Pod bramką gości często dochodziło do spięć.W 45. minucie Marek Wróbel strzałem z bliska odrobił stratę, a trzy minuty później Mateusz Strużyk zapewnił Stoczniowcowi zwycięstwo.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - KH Ciarko Sanok 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Bramki: 1:0 Skutchan - Jankowski (7.27), 1:1 Cacho - Strzyżowski - R. Kostecki (30.10, w przewadze), 1:2 Poziomkowski - Połącarz (35.52), 2:2 M. Wróbel - Mateusz Rompkowski - Furo (44.18), 3:2 Strużyk - Smeja (47.56).
Energa Stoczniowiec: Odrobny - Kostecki, Kwieciński; Mateusz Rompkowski, Maj; Maciejewski, Skrzypkowski; Smeja, Benasiewicz - Skutchan, Rzeszutko, Jankowski; Strużyk, Zachariasz, Vitek; Furo, M. Wróbel, B. Wróbel; Chmielewski, Ziółkowski, Maciej Rompkowski. Kary: 4 minuty.
KH Sanok: Janiec - Sekać, Rąpała; Bigos, Schneider; Solon, Demkowicz oraz Maślak - R. Kostecki, Milan, Mermer; Cacho, Strzyżowski, Vozdecky; Ćwikła, Połącarz, Gawlina; Biały, Poziomkowski, Maciejko.
Kary: 8 minut.