Hokeiści MH Automatyki Gdańsk dzielnie stawiali opór mistrzowi Polski

Adam Mauks, ŁŻ
MH Automatyka - Comarch Cracovia
MH Automatyka - Comarch Cracovia Piotrhukalo
Hokeiści MH Automatyki postawili się w niedzielę mistrzowi Polski, Comarch Cracovii, ale ostatecznie przegrali spotkanie 2:3. O losach pojedynku w głównej mierze zadecydowała pierwsza tercja, przegrana przez gdańszczan 2:3.

Po jednodniowym odpoczynku gdańska drużyna musiała w Olivii stawić czoła mistrzom Polski - hokeistom Comarch Cracovii. Kibice, którzy przyszli do Olivii, mieli nadzieje na to, że gdańszczanie będą w stanie pokonać słabiej grającą ostatnio ekipę z Krakowa. Swój optymizm czerpali z tego, że Cracovia przegrała ostatnio dwa mecze z Unią Oświęcim i Polonią Bytom.

W 14. minucie prowadzenie dla „Pasów” zdobył Damian Kapica, który wykorzystał osłabienie „Automatycznych”. Tuż przed końcem I tercji Cracovia po celnym strzale Macieja Kruczka podwyższyła na 2:0, również wykorzystała grę w przewadze.

Druga tercję krakowianie rozpoczęli z podobnym impetem, jak w końcówce pierwszej. Atakowali bramkę, w której stał Tomasz Witkowski i tylko kwestią czasu były kolejne bramki dla ekipy spod Wawelu. A jednak stało się inaczej, bo w 35. minucie kontaktową bramkę strzelił dla gdańszczan Maciej Rompkowski, który także wykorzystał to, że gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika.

Josef Vitek w 41 min. dał wyrównującą bramkę. Cracovia odskoczyła na 2:3 po golu Kapicy (43), ale nie chciała na tym poprzestać. Witkowski jednak potwierdzał, że jest dobrym bramkarzem. Na wyrównanie gdańszczanom nie starczyło już czasu.

MH Automatyka Gdańsk – Comarch Cracovia 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
0:1 Damian Kapica (13 min.)
0:2 Maciej Kruczek (19)
1:2 Maciej Rompkowski (35)
2:2 Josef Vítek (40)
2:3 Damian Kapica (43)

MH Automatyka: Witkowski (Zgrzebnicki) – Bilčík, Maciejewski; Steber, Polodna, Vítek – Lehmann, Kantor; Szczerbakow, Pesta, Marzec – Dolny, Wysocki; Wrycza, Różycki, Mac. Rompkowski oraz Smal, Skutchan, Stasiewicz, Samusienka.
Trener: Andrej Kawalou.

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kowalówka) - Zíb, Dąbkowski; Sýkora, Dziubiński, Kalus – Mat. Rompkowski, Noworyta; Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki – Kruczek, Wajda; Šinágl, Słaboń, Kapica – Szurowski, Dutka; Paczkowski, Zygmunt, Sztwiertnia.