Hokeiści Energii Stoczniowca kontynuują zwycięską passę

Adam Suska
Siódme z rzędu zwycięstwo odnieśli hokeiści Energi Stoczniowca. Gdańszczanie pokonali na własnym lodowisku TKH Toruń 4:1 i ponownie wyszli na prowadzenie w tabeli hokejowej ekstraligi.

W pierwszej tercji Stoczniowiec posiadał przewagę, ale nie potrafił udokumentować jej na tablicy wyników. Najlepszą okazję do strzelenia bramki gdańszczanie mieli w okresie, kiedy przez ponad minutę grali z przewagą dwóch zawodników.

Prowadzenie objęli dopiero w drugiej odsłonie, gdy na ławce kar odpoczywał Piotr Koseda. Milan Furo wyczekał aż bramkarz gości położy się wzdłuż linii bramkowej i ponad nim umieścił krążek w siatce. Dziewięć minut później dalekim strzałem wyrównał Zoltan Kubat i mecz zaczął się od nowa.

Na początku trzeciej tercji Furo trafił do siatki, ale gol ten nie został uznany, bowiem strzał oddany był z pola bramkowego. Ponowne prowadzenie zdobył Josef Vitek, wykorzystując sprytne podanie zza bramki od Romana Skutchana.

Gdańszczanie poszli za ciosem i chwilę później o ich zwycięstwie przesądził gol Mikołaja Łopuskiego, a sukces gospodarzy przypieczętował sześć sekund przed końcem meczu Vitek. - Cała drużyna zasłużyła na słowa uznania - cieszył się po spotkaniu trener Henryk Zabrocki.

W niedzielę gdańskich hokeistów czeka wyjazdowe spotkanie w Sanoku.