HME Belgrad 2017: Polscy lekkoatleci wygrali klasyfikację medalową!

Fot Pawel Lacheta/Polska Press
Sukces ogromnego kalibru odnieśli polscy lekkoatleci podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową!

Nasi sportowcy wywalczyli w sumie 12 krążków, ale po raz pierwszy w historii, w imprezie tej rangi, przywiozą do Polski aż siedem złotych medali. To kapitalny wyczyn, dobitnie świadczący o tym, że jesteśmy wielką siłą lekkoatletyki na Starym Kontynencie!

Dodajmy, że Polacy zdobyli najwięcej medali z wszystkich reprezentacji w Belgradzie. Druga Wielka Brytania miała ich dziesięć, w tym pięć złotych, a zajmujący trzecie miejsce Niemcy w sumie dziewięć, ale tylko dwa złote.

Złote medale dla Polski wywalczyli: Adam Kszczot w biegu na 800 m, Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, Sylwester Bednarek w skoku wzwyż, Piotr Lisek w skoku o tyczce oraz polskie sztafety kobiet i mężczyzn 4x400 m.

Srebro przypadło w udziale Rafałowi Omelce w biegu na 400 m, a brązowe medale Pawłowi Wojciechowskiemu w skoku o tyczce, Justynie Święty w biegu na 400 m, Ewie Swobodzie w biegu na 60 m i Sofii Ennaoui w biegu na 1500 m.