HIPOKRATES POMORZA 2019. Pracownicy roku pomorskiej służby...

  HIPOKRATES POMORZA 2019. Pracownicy roku pomorskiej służby zdrowia wybrani!

  Akcja specjalna Hipokrates Pomorza 2019

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  HIPOKRATES POMORZA 2019. Pracownicy roku pomorskiej służby zdrowia wybrani!
  Zakończyła się tegoroczna edycja prestiżowego plebiscytu HIPOKRATES POMORZA, w którym wybieraliśmy najlepszych lekarzy, pielęgniarki i placówki medyczne w naszym województwie. Na zwycięzców czekają prestiżowe tytuły, statuetki oraz cenne nagrody, które wręczymy podczas uroczystej gali.
  HIPOKRATES POMORZA 2019. Pracownicy roku pomorskiej służby zdrowia wybrani!

  TO WAŻNE!


  Wybraliście najlepszych lekarzy rodzinnych, pediatrów, stomatologów, pielęgniarki, położne, poradnie, lekarzy specjalistów, ratowników medycznych, dietetyków, farmaceutów, szpitale i salony optyczne w w województwie. Głosowanie trwało od 5 lipca do 16 lipca o godz. 21!


  Sprawdź AKTUALNE WYNIKI:
  Wybierz kategorię i KLIKNIJ

  Lekarz Rodzinny Roku
  Pediatra Roku
  Stomatolog Roku
  Pielęgniarka/Pielęgniarz/Położna Roku
  Przychodnia/ Gabinet Roku


  Kto wygrał w powiatach i ma szansę na zwycięstwo w województwie?
  Zobaczcie!  Pamiętajcie także, że trwają głosowania także w innych kategoriach! Zagłosujcie na najlepszych ginekologów, chirurgów, kardiologów czy ortopedów w woj. pomorskim! Wybieracie także okulistów, ratowników medycznych, farmaceutów, fizjoterapeutów i dietetyków. Głosować można także na Szpital Roku i Salon Optyczny Roku.

  kategorie wojewódzkie:

  Ginekolog Roku
  Chirurg Roku
  Kardiolog Roku
  Ortopeda Roku
  Okulista Roku
  Ratownik Medyczny Roku
  Farmaceuta Roku / Technik Farmacji Roku
  Fizjoterapeuta Roku
  Dietetyk Medyczny Roku
  Szpital Roku
  Salon Optyczny Roku
  Zobacz wyniki etapu powiatowego:
  Wybierz kategorię i KLIKNIJ

  Lekarz Rodzinny Roku
  Pediatra Roku
  Stomatolog Roku
  Pielęgniarka/Pielęgniarz/Położna Roku
  Przychodnia/ Gabinet Roku

  Zdrowie dla każdego z nas jest najważniejsze. Dlatego, gdy je tracimy, zależy nam, aby szybko znaleźć lekarza, który postawi dobrą diagnozę i zastosuje skuteczne leczenie. Szukamy medyków, którym możemy zaufać ze względu na ich doświadczenie i uważne podejście do pacjenta. Jeszcze większe wymagania mamy co do pediatrów, którzy leczą nasze dzieci.

  Istotna jest rola nie tylko lekarzy. Ważne jest dla nas, aby zabiegi wykonywała fachowa i sympatyczna pielęgniarka, od stomatologa oczekujemy, aby starannie i trwale wyleczył nasze zęby powodując jak najmniej bólu i nie nadwyrężają zbytnio naszego portfela, a pracujący w aptece farmaceuta powinien nam dobrze doradzić w kwestii leków bez recepty i tak zamienników droższych lekarstw.

  Od pracowników służby zdrowia oczekujemy, aby byli cierpliwi, sympatyczni, pełni empatii i wysokiej kultury osobistej.

  Tacy właśnie lekarze, pielęgniarki i położne oraz farmaceuci zostaną nagrodzeni w tegorocznej edycji akcji HIPOKRATES POMORZA prowadzonej pod patronatem prof. dr hab. Marcina Gruchały, rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Mieczysława Struka, marszałka woj. pomorskiego oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku. Kandydatów zgłoszą, a później laureatów wybiorą Ci, którzy najlepiej znają pomorskich medyków - ich pacjenci.

  Dwa etapy głosowania


  Głosowanie w naszym plebiscycie rozpocznie się w środę, 5 czerwca 2019 roku, osobno w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Rumi oraz w pomorskich powiatach pacjenci wybierać będą Lekarza Rodzinnego Roku, Pediatrę Roku, Stomatologa Roku, Pielęgniarkę / Położną Roku i najbardziej przyjazną pacjentom placówkę służby zdrowia - Przychodnię lub Gabinet Lekarski Roku.

  Pierwszy etap głosowania zakończy się we wtorek, 2.07.2019 r. o godz. 21, a zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w piątek, 5 lipca i potrwa do wtorku, 16 lipca.

  Niezależnie od głosowania w powiatach, od 5 czerwca 2019 r. do 16 lipca 2019 r., do godz. 21:00 trwać będzie głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu, w których głosami pacjentów zostaną przyznane tytuły Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Ortopeda Roku, Okulista Roku, Kardiolog Roku, Farmaceuta Roku a także Ratownik Medyczny Roku, Fizjoterapeuty Roku, Dietetyka Roku. Nasi Czytelnicy wybiorą też Szpital Roku na Pomorzu oraz Salon Optyczny Roku.

  Wielka gala i debata o pomorskiej służbie zdrowia


  Uroczyste zakończenie plebiscytu, wręczenie statuetek, dyplomów i nagród podczas uroczystej gali plebiscytu HIPOKRATES POMORZA 2019 w październiku. Galę poprzedzi debata na temat kondycji pomorskiej służby zdrowia z udziałem ważnych gości, na którą zostaną zaproszeni laureaci plebiscytu.


  Tak wyglądała gala!


  Prezentacje liderów i zwycięzców


  Przez cały czerwiec i lipiec na łamach gazety i w internecie będziemy prezentować liderów rankingów. O lekarzach, pielęgniarkach, położnych i farmaceutach będziemy pisać w tygodnikach dołączanych w piątki do "Dziennika Bałtyckiego" oraz w głównym wydaniu. W serwisach internetowych www.dziennikbaltycki.pl i www.naszemiasto.pl opublikujemy galerię liderów, będziemy ich prezentować także na naszych fanpage'ach na Facebooku.

  Po uroczystej gali do całego nakładu "Dziennika Bałtyckiego" dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy zwycięzców z każdego miasta i powiatu w każdej kategorii plebiscytu.

  WAŻNE TERMINY  Kandydatów można zgłaszać od 10 maja do 18 czerwca 2019 r.
  • Pierwszy, powiatowy etap Plebiscytu będzie trwać od dnia 5.06.2019 r. do dnia 2.07.2019 r., do godz. 21.00.
  • Drugi etap - wojewódzki finał Plebiscytu będzie trwać od dnia 5.07.2019 r. do dnia 16.07.2019 r., do godz. 21:00.
  • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach plebiscytu będzie trwać od 5.06.2019 r. do dnia 16.07.2019 r., do godz. 21:00.


  Zobacz także relację z debaty o zdrowiu!

  NAGRODY  Cenne nagrody dla medyków
  Etap powiatowy


  Kandydaci, którzy w pierwszym, powiatowym etapie Plebiscytu, w każdym powiecie, w kategoriach: LEKARZ RODZINNY, PEDIATRA, PIELĘGNIARKA / POŁOŻNA, STOMATOLOG uzyskają najwięcej głosów zdobędą:
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania
  • tytuł Lekarza Rodzinnego Roku, Pediatry Roku, Pielęgniarki/ Położnej Roku lub Stomatologa Roku w mieście lub powiecie
  • dyplom i dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Trójmieście
  • dwuosobowe zaproszenie na uroczystą galę w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku


  Laureaci drugich i trzecich miejsc z każdego miasta i powiatu otrzymają:
  • dyplom uznania
  • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Trójmieście, przed którym odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów


  Kandydaci, którzy w pierwszym, powiatowym etapie Plebiscytu, w każdym powiecie, w kategorii: PRZYCHODNIA / GABINET LEKARSKI uzyskają najwięcej głosów zdobędą:
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania
  • tytuł Przychodnia/Gabinet Lekarski Roku w mieście lub powiecie
  • pamiątkowy dyplom przygotowany do prezentacji w placówce
  • dwuosobowe zaproszenie na uroczystą galę w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
  • vouchery na promocję placówki w "Dzienniku Bałtyckim" i w serwisach www.dziennikbaltycki.pl i www.naszemiasto.pl o wartości 3000 zł


  Laureaci drugich i trzecich miejsc z każdego miasta i powiatu otrzymają:
  • pamiątkowy dyplom przygotowany do prezentacji w placówce
  • dwuosobowe zaproszenie na uroczystą galę w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
  • vouchery na promocję placówki w "Dzienniku Bałtyckim" i w serwisach www.dziennikbaltycki.pl i www.naszemiasto.pl o wartości
   2000 zł/1500 zł odpowiednio za drugie i trzecie miejsce


  Cenne nagrody dla medyków
  Etap wojewódzki


  Kandydaci, którzy w drugim etapie - wojewódzkim finale Plebiscytu, w kategoriach LEKARZ RODZINNY, PEDIATRA, PIELĘGNIARKA / POŁOŻNA, STOMATOLOG zajmą pierwsze miejsce otrzymają:
  • tytuł Lekarza Rodzinnego Roku na Pomorzu, Pediatry Roku na Pomorzu, Stomatologa Roku na Pomorzu lub Pielęgniarki / Położnej Roku na Pomorzu
  • statuetkę HIPOKRATES POMORZA 2019
  • pióro wieczne z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem
  • dwuosobowe zaproszenie na trzydniowy pobyt w hotelu Doris SPA w Kołobrzegu


  Kandydaci, którzy w drugim etapie - wojewódzkim finale Plebiscytu, w kategoriach - lekarz rodzinny, pediatra, pielęgniarka/położna, stomatolog zajmą drugie i trzecie miejsce (II i III m) otrzymają:
  • dyplom uznania
  • dwuosobowe zaproszenie na trzydniowy pobyt w hotelu Doris SPA w Kołobrzegu


  Kandydaci, którzy w drugim etapie - wojewódzkim finale Plebiscytu, w kategorii PRZYCHODNIA / GABINET LEKARSKI zajmą pierwsze miejsce otrzymają odpowiednio:
  • duży pamiątkowy dyplom przygotowany do prezentacji w placówce
  • prezentację placówki w "Dzienniku Bałtyckim" - dwustronicowy dodatek lub dwie osobne strony publikowane w wybranych terminach w wydaniach codziennych gazety
  • wideoprezentację placówki w serwisach www.dziennikbaltycki.pl i www.naszemiasto.pl


  Kandydaci, którzy w drugim etapie - wojewódzkim finale Plebiscytu, w kategorii PRZYCHODNIA / GABINET LEKARSKI zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają odpowiednio:
  • pamiątkowy dyplom przygotowany do prezentacji w placówce
  • vouchery na promocję placówki w "Dzienniku Bałtyckim" i w serwisach www.dziennikbaltycki.pl i www.naszemiasto.pl o wartości 3000 zł (za drugie miejsce) oraz 2000 zł (za trzecie miejsce)


  Cenne nagrody dla medyków
  Kategorie wojewódzkie


  Kandydaci, którzy w wojewódzkich kategorii Plebiscytu: ORTOPEDA, KARDIOLOG, GINEKOLOG, CHIRURG, OKULISTA, FARMACEUTA/TECHNIK FARMACJI, DIETETYK, RATOWNIK MEDYCZNY, FIZJOTERAPEUTA zajmą miejsce pierwsze (I m.) otrzymają:
  tytuł odpowiednio: Ginekologa Roku, Chirurga Roku, Kardiologa Roku, Okulisty Roku, Ortopedy Roku, Ratownika Medycznego Roku, Farmaceuty/Technika Farmacji Roku, Dietetyka Roku, Fizjoterapeuty Roku
  • statuetkę HIPOKRATES POMORZA 2019
  • pióro wieczne z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem
  • dwuosobowe zaproszenie na uroczystą galę w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
  • dwuosobowe zaproszenie na trzydniowy pobyt w hotelu Doris SPA w Kołobrzegu


  Kandydaci, którzy w wojewódzkich kategorii Plebiscytu: ORTOPEDA, KARDIOLOG, GINEKOLOG, CHIRURG, OKULISTA, FARMACEUTA/TECHNIK FARMACJI, DIETETYK, RATOWNIK MEDYCZNY, FIZJOTERAPEUTA zajmą miejsce drugie i trzecie otrzymają:
  • dwuosobowe zaproszenie na uroczystą galę w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku
  • dwuosobowe zaproszenie na trzydniowy pobyt w hotelu Doris SPA w Kołobrzegu
  • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Trójmieście


  Kandydaci, którzy w wojewódzkich kategoriach Plebiscytu: SALON OPTYCZNY, SZPITAL zajmą pierwsze miejsce otrzymają:
  • duży pamiątkowy dyplom przygotowany do prezentacji w placówce
  • prezentację placówki w "Dzienniku Bałtyckim" - dwustronicowy dodatek lub dwie osobne strony publikowane w wybranych terminach w wydaniach codziennych gazety
  • wideoprezentację placówki w serwisach www.dziennikbaltycki.pl i www.naszemiasto.pl


  Kandydaci, którzy w wojewódzkiej kategorii Plebiscytu: SALON OPTYCZNY, SZPITAL, zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • duży pamiątkowy dyplom przygotowany do prezentacji w placówce
  • prezentację placówki w "Dzienniku Bałtyckim" - jedna strona publikowana w wybranych terminach w wydaniach codziennych gazety
  • wideoprezentację placówki w serwisach www.dziennikbaltycki.pl i www.naszemiasto.pl


  Sponsor główny:  Informacji o akcji udziela Agnieszka Piech
  tel. 797 001 066 (pon.-pt. w godz. 9-17)
  e-mail: agnieszka.piech@polskapress.pl

  Regulamin akcji

  Warto zobaczyć

  Diety

  Galerie