Hipodrom ma się mocno zmienić

  Hipodrom ma się mocno zmienić

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sporo niepokoju wśród miłośników jeździectwa i sopockiego hipodromu wzbudziła ankieta, którą władze hipodromu zleciły przeprowadzić wśród blisko 300 mieszkańców sąsiedniej Żabianki oraz użytkowników obiektu.
  - W tytule ankiety, którą określono wręcz jako konsultacje społeczne, jest napisane, że dotyczy rewitalizacji terenów wokół hipodromu, a każde kolejne pytanie przybliża nas do pytań o to, czy chcemy, żeby postawiono tu hotele - mówi miłośniczka koni. - Hipodrom to unikatowy zabytek, nie można dopuścić, by zastąpiły go drogie hotele. Od dawna w Sopocie słychać, że teren ten ma zostać rozparcelowany pod deweloperkę.


  Maja Macur z sopockiego magistratu przyznaje, że rzeczywiście chodzi o konsultacje związane z rozwojem hipodromu pod kątem inwestycji. - Teren hipodromu można podzielić na kilka stref, m.in. właśnie na hotele, ale działalność hipiczna zostanie i będzie rozwijana, bo jest nadal dla nas najważniejsza - wyjaśnia Macur.

  I tak hipodrom staje w obliczu największej w jego historii inwestycji. - W przeciwnym razie będzie postępować spadek prestiżu - tłumaczy Magdalena Rutkowska, prezes spółki Hipodrom Sopot. - Nie będą mogły się odbywać żadne międzynarodowe imprezy, bo do tego trzeba reprezentować odpowiedni poziom.

  Pierwszy etap modernizacji szacowany jest na ok. 38 mln zł. Najpierw powstanie stajnia dla koni rekreacyjnych oraz do hipoterapii z halą. Następnie ujeżdżalnia. Wyremontowana i rozbudowana zostanie widownia, powstanie pasaż wystawienniczny dla bryczek i park rozrywki otwarty dla wszystkich oraz sala konferencyjna do szkoleń.
  - Chcemy stworzyć takie warunki, by zachęcić ludzi do przychodzenia na różne imprezy i wyścigi, bo tradycja mocno przymarła - dodaje Rutkowska.

  W dalszych etapach przyjdzie czas na odrestaurowanie trybuny sędziowskiej, nową siedzibę klubu, stajnie sportowe z rozprzężalnią, magazyn, pomieszczenia gospodarcze, warsztat, remont i przebudowę małej trybuny i dostosowanie jej do wymogów bezpieczeństwa pożarowego. Planowana jest też budowa kliniki konia. To, kiedy ruszy inwestycja, związane jest ściśle z aplikacją o środki RPO. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetargi zostaną rozstrzygnięte jeszcze w tym roku, a pierwsze prace rozpoczną się w 2010 i potrwają do 2012 r.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Terminy?

  Dociekliwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  O tym, kiedy ruszą inwestycje chcieliby się również dowiedzieć pensjonariusze Hipodromu - co z planem, który miał już być o dawna - chcielibyśmy się dowiedzieć tego odpowiednio wcześniej, a nie od...rozwiń całość

  O tym, kiedy ruszą inwestycje chcieliby się również dowiedzieć pensjonariusze Hipodromu - co z planem, który miał już być o dawna - chcielibyśmy się dowiedzieć tego odpowiednio wcześniej, a nie od operatora buldożera, który zagrodzi drogę koniowi.
  Jako obywatele Sopotu i klienci mamy prawo być traktowani poważnie - czy projekty przebudowy będą zawierały takie "błędy" jak projekty sąsiedniej hali sportowej - że będzie trzeba czekać latami na ich naprawianie?
  Pytam ponownie, co z wynikami przetargu na projekt?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co z końmi znajdującymi się na Hipodromie?

  sopocianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Jeśli mają wybudować hotele tam, gdzie znajdują się obecnie stajnie z końmi, to co na czas budowy stanie się z końmi?
  Gdzie ma pójść ok. 200 koni znajdujących się na Hipodromie?
  Nie ma miejsca w...rozwiń całość

  Jeśli mają wybudować hotele tam, gdzie znajdują się obecnie stajnie z końmi, to co na czas budowy stanie się z końmi?
  Gdzie ma pójść ok. 200 koni znajdujących się na Hipodromie?
  Nie ma miejsca w okolicy Trójmiasta nawet dla tych 30-stu, które przez antypolitykę nowej dyrektor, muszą zostać wywiezione z Hipodromu do końca lutego. Ludzie tracą pracę i możliwość zarobienia na utrzymanie tych koni. Ale, sprzedaż ziemi pod hotele dla Sopotu będzie rentowniejsza.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo