Herbicydowy SZACH MAT od UPL

Materiał informacyjny UPL Polska Sp. z o.o.

Szachy to gra strategiczna na 64-polowej planszy, jej pierwsza wersja powstała w Indiach w VI w n.e., a jej obecne zasady zawdzięczamy Persom, skąd pochodzi nazwa „szach”, czyli- perski król. Gra ta jest znana w każdej kulturze i na każdym kontynencie, a jej historia opiera się na ciągłej ewolucji i doskonaleniu zasad, którym zawdzięczamy ich obecny kształt. Tak mocno wrosły się w naszą kulturę, że każdy z nas zna powiedzenia „trzymać kogoś w szachu”, „patowa sytuacja” lub „wykonał roszadę” a z kolei nikt nie chciałby być „pionkiem w grze”.

Pierwsze herbicydy buraczane od Firmy UPL pojawiły się w Polsce już ponad 20 lat temu, a ich ewolucja i rozwój przypomina tą związaną z szachami, dzięki czemu mamy dzisiaj nowoczesną i skuteczną strategię ochrony buraka cukrowego. Technologia Od UPL bazuje na kilku najważniejszych figurach i preferuje zdecydowany atak nad bierną obroną (metamitron, fenmedifam, etofumesat, triflusulfuron). Oczywiście w tej rozgrywce przeciwnikiem są chwasty, więc najtrudniejszy i najbardziej wymagający przeciwnik jakiego możemy sobie wyobrazić w grze o plon i nasze pole. Rodzi się więc pytanie - jak obronić króla i wygrać partię?

*

SZACH MAT OD METAFOLU PRO (król)

Król to najważniejsza figura na tym polu i może być tylko jeden - Metafol Pro. Cały sukces skutecznej walki z chwastami spoczywa na jego barkach i metamitron pojawia się w technologii ochrony od samego jej początku. Działa przez liście i korzenie chwastów, zarówno przed i powschodowo, będąc niezwykle uniwersalną substancją. Na Metafol-u Pro budujemy i opieramy skuteczny program zwalczania wielu chwastów - począwszy od komosy białej przez rdesty a na szarłacie szorstkim skończywszy. Metafol Pro jest przy tym bardzo bezpieczny dla rośliny uprawnej.

ROSZADA OD BEETUP FLO (wieża)

Roszada jest robiona zawsze w sytuacji zagrożenia, a w tym przypadku nie było innego wyjścia, ponieważ desmedifam został w UE wycofany. Okazało się, że fenmedifam jest w stanie świetnie go zastąpić, a BEETUP FLO idealnie radzi sobie w zwalczaniu samosiewów rzepaku, powoju polnego i gorczycy polnej. Jest jednocześnie bezpieczny dla buraka od wschodów do zwarcia międzyrzędzi, nie powodując żadnych objawów fitotoksyczności.

OBLIX 500 SC JAK CZARNY KOŃ (skoczek)

W szachach ruch tej figury nie jest blokowany i może przeskakiwać inne figury i pionki. Podobnie jest z etofumesatem od UPL, który z jednej strony zwalcza chwasty dwuliścienne, a z drugiej ogranicza wyczyńca polnego i inne chwasty jednoliścienne. Oblix 500 SC najskuteczniej działa na chwasty od fazy kiełkowania do liścieni i zabezpiecza również plantację przed zachwaszczeniem wtórnym. Nie bez znaczenia jest również to, że podnosi on działanie kontaktowe innych substancji.

GRANDO – JAK PION STAŁ SIĘ KRÓLOWĄ (królowa)

Zgodnie z regułami gry, pion, który osiągnął linię przemiany, może zostać wymieniony na królową. Triflusulfuron metylu pasuje idealnie do tej roli, ponieważ mogłoby się wydawać, że z pozoru mało istotna substancja decyduje o całej rozgrywce. Grando w połączeniu z adiuwantem jest herbicydem bardzo skutecznym i mocno poszerzającym spektrum zwalczanych chwastów. Może być partnerem do mieszanin w każdym z zabiegów podnosząc skuteczność na samosiewy rzepaku, przytulię i wiele innych chwastów, a ze względu na krótki okres połowicznego rozpadu nie stwarza problemu dla roślin następczych.

Tak rozegrana partia musi skończyć się poddaniem chwastów – po stronie przegranej pozostają: komosa biała, rdesty, przytulia czepna, samosiewy rzepaku, maruna nadmorska, szarłat szorstki, chwastnica jednostronna, samosiewy zbóż i pozostałe

Dodaj ogłoszenie