Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hejt w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich tematami rozmów dzielnicowych z uczniami w szkole w Wierzchucinie

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Hejt w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich tematem spotkań puckich dzielnicowych z uczniami
Hejt w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich tematem spotkań puckich dzielnicowych z uczniami KPP w Pucku
Hejt w sieci i odpowiedzialność karna nieletnich były tematami spotkania dzielnicowych z uczniami w szkole w Wierzchucinie (gmina Krokowa w powiecie puckim). Policjanci prowadzący spotkanie przestrzegali młodzież przed niebezpiecznym korzystaniem z portali społecznościowych oraz tłumaczyli, czym jest hejt i mowa nienawiści. Przypomnieli również, że przestępstwa w Internecie są tak samo ścigane, jak i w realnym świecie.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krokowej: asp. Joanna Kosecka oraz mł. asp. Mariusz Darga odwiedzili uczniów w szkole w Wierzchucinie. Na policyjnych lekcjach dominowała tematyka Internetu i cyberprzestrzeni. Policjanci szczegółowo omówili z młodzieżą, czym jest hejt i mowa nienawiści w sieci.

ZOBACZ TEŻ: Samochód osobowy uderzył w drzewo. Wszystkiemu winna wiewiórka? To sprawdzają śledczy z puckiej komendy policji

- Mundurowi tłumaczyli, że przestępstwa z nienawiści to szczególny rodzaj przestępczości, a jego ofiarami mogą stawać się osoby z uwagi na ich niezbywalne i charakterystyczne cechy, takie jak: rasa, narodowość, język, pochodzenie etniczne, kolor skóry, niepełnosprawność fizyczna i psychiczna - mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Funkcjonariusze wytłumaczyli, jak reagować, gdy uczniowie spotkają się z agresją w Internecie i zaznaczyli, że negatywne i agresywne komentarze, czy też wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób, mogą dotknąć każdego.

Na zajęciach w Wierzchucinie uczniowie zdobyli wiedzę nie tylko z zakresu i rodzaju zagrożeń występujących podczas korzystania z Internetu, ale również z zakresu konsekwencji prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci internetowej (np. przemoc słowna, publikowanie nieprawdziwych informacji, czy wizerunku innej osoby bez jej zgody).

ZOBACZ TEŻ: Bliskie spotkanie busa z osobówką na skrzyżowaniu w Pucku. Obyło się bez rannych, ale za to były utrudnienia w ruchu

- Ideą spotkania z dziećmi było wskazanie, w jaki sposób mogą chronić siebie i swoją tożsamość przed internetowymi przestępcami - podsumowuje oficer prasowy KPP w Pucku. - Dzięki takim lekcjom dzieci mają większą świadomość czyhających na nie zagrożeń, i co najważniejsze, wiedzą, jak należy na nie reagować i gdzie szukać pomocy.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki