Halowe mistrzostwa świata Belgrad 2022. Ewa Swoboda o centymetry przegrała brązowy medal w biegu na 60 metrów

Ewa Swoboda
Ewa Swoboda Piotr Lampkowski
Cztery zawodniczki uzyskały wynik 7,04 w finale biegu na 60 metrów. Wśród nich była Ewa Swoboda. Polce zabrakło dosłownie centymetrów, aby stanąć na podium halowych mistrzostw świata w Belgradzie.

Halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce Belgrad 2022

Od 5 marca 2022 roku do Ewy Swobody należy rekord Polski po biegu na 60 metrów w Arenie Toruń w czasie 6,99. W Belgradzie podczas halowych mistrzostw świata była pierwszą Polką, która znalazła się w finale tej imprezy. Do własnego rekordu się nie zbliżyła. W decydującym biegu została na starcie.

- Przepraszam mamo i tato. Było szybkie bieganie. Jestem zadowolona z siebie. Coś się stało. Bloki nie wyszły, zostałam. Próbowałam gonić. Daje to nadzieję na lato - powiedziała Ewa Swoboda.

HMŚ Belgrad 2022. Adrianna Sułek zdobyła medal w pięcioboju! Sięgnęła po srebrny medal, ustanawiając rekord Polski

24-letnia Polka wygrywała wcześniej w ciągu dnia swoje biegi - kwalifikacyjny (7,10) oraz półfinałowy (7,03). Reprezentantka AZS-u AWF-u Katowice w finale przegrała o 0,002 sekundy.

Niesamowita historię napisała za to reprezentantka Szwajcarii. Mujinga Kambundji biegła na skrajnym torze, a mimo to uzyskała wynik 6,96 zdobywając złoto, rekord kraju oraz pierwsze miejsce na listach światowych. Srebro zdobyła Mikiah Brisco. Czas Amerykanki to 6,99. Brąz wywalczyła Amerykanka Marybeth Sant-Price.