Gwiazdy rocka zagrają w Charlotcie. 12. Festiwal Legend...

  Gwiazdy rocka zagrają w Charlotcie. 12. Festiwal Legend Rocka

  Daniel Klusek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Gwiazdy rocka zagrają w Charlotcie. 12. Festiwal Legend Rocka
  Bryan Ferry i Billy Idol będą gwiazdami pierwszej odsłony 12. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Bilety do nabycia w kasach amfiteatru przed koncertami.
  Gwiazdy rocka zagrają w Charlotcie. 12. Festiwal Legend Rocka
  Jako pierwszy na scenie w Dolinie Charlotty pojawi się Bryan Ferry. To znakomity brytyjski wokalista i kompozytor. Światowy rozgłos zyskał jako lider angielskiej grupy glam rockowej Roxy Music, z którą w latach 1972-82 nagrał 8 albumów od „Roxy Music” po „Avalon”. Wszystkie pokryły się w Anglii złotem, a dwie ostatnie platyną. Od 1973 r. Bryan Ferry nagrywa także solo, począwszy od albumu z coverami „These Foolish Things” i ma ich już na koncie 15. Bryan Ferry dysponuje bardzo rozpoznawalnym, nieco dramatycznym, lekko drżącym głosem i uchodzi za jednego z najbardziej eleganckich artystów w świecie muzyki rockowej.
  Jako support zagra Kasi Lins. Początek wieczoru w piątek, 20 lipca o godz. 20. Bilety kosztują od 160 do 260 zł.

  Dzień później na scenie pojawi się Billy Idol, który zagra pierwszy raz w Polsce. Koncert w Dolinie Charlotty będzie częścią jego trasy „Live! 2018 Summer Tour”.

  Billy Idol był jednym z pierwszych twórców brzmienia, stylu i szaleństwa punk rocka. Jego szyderczy uśmiech i ekspresyjna postać sprawiły, że stał się jedną z mainstreamowych mega-gwiazd MTV oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy muzyki rockowej, na której koncerty bilety znikały w zawrotnym tempie, gdziekolwiek występował. Sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt.

  Billy Idol ma na koncie najbardziej niezapomniane, czytelne i wyraziste momenty w historii rocka. Stworzył pionierskie nowe brzmienie, tworząc modny, natychmiast rozpoznawalny styl łączący puls klubowy z desperacją i dekadencją rock and rolla.
  Jako support zagra Andrzej Nowak i Złe Psy. Początek o godz. 20. Bilety na ten wieczór kosztują od 160 do 260 zł.

  Bilety można kupić na stronach Eventim i Ticketmaster oraz w recepcji Doliny Charlotty, w Słupsku: w Informacji Turystycznej przy ul. Starzyńskiego 8, Biurze Podróży Greland Tour przy ul. Tuwima 12, Biurze Podróży Wodnik, dworzec PKP, salonach Empik w Galerii Słupskiej i C.H. Jantar, salonie Media Markt w C.H. Jantar, w Ustce w LOT Ustka i Ziemia Słupska przy ul. Marynarki Polskiej 71 oraz w Lęborku w Biurze Turystycznym Expedite na pl. Pokoju 3.

  Godziny rozpoczęcia poszczególnych koncertów 12. Festiwalu Legend Rocka mogą ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne.

  Zobacz także: 11. Festiwal Legend Rocka. Koncert zespołu YES

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo