Gryf Wejherowo przegrał w derbach z Bytovią Bytów

Tomasz Smuga
T. Smuga
Z nieba do piekła, tak po niedzielnym meczu mogli czuć się piłkarze Gryfa Wejherowo. Chociaż do 85 min. prowadzili w derbach Pomorza z Bytovią Bytów, to ostatecznie przegrali 1:2.

W derbach Bytovia praktycznie przez cały mecz była cieniem własnej drużyny. Popełniali sporo błędów, szczególnie w defensywie. I to po jednym z nich gryfici wyszli na prowadzenie. Łukasz Kowalski tak niefortunnie wybił piłkę, że ta trafiła w Rafała Siemaszkę. "Mały" znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Macieja Gostomskiego. W tym momencie gryfici powinni prowadzić już 2:0, ale na początku spotkania idealną okazję zmarnował Mateusz Łuczak, który z 4 m nie trafił do bramki.

W drugich 45 minutach żółto-czarni szukali swoich kolejnych sytuacji do podwyższenia wyniki. Najlepszą miał Marcin Warcholak, której na nieszczęście dla Gryfa nie udało się wykorzystać.

W tym meczu piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacje się mszczą" okazało się prawdą. W 84 min. sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Bytovii. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Kajca.

- Mnie trudno ocenić tę sytuację, bo nasza ławka była dużo dalej od pola karnego gospodarzy - mówi Waldemar Walkusz, trener bytowian.

- Na temat sędziowania nie będę się wypowiadał, bo szkoda słów - mówi z kolei Dariusz Mierzejewski, szkoleniowiec Gryfa. - Nie chodzi o karny z ostatnich minut, ale o sędziowanie z całego meczu. Brakowało konsekwencji.

Zwycięski gol dla Bytovii padł po kontrataku.

Gryf Wejherowo - Bytovia Bytów 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Rafał Siemaszko (26), 1:1 Marcin Kajca (81 - k.), 1:2 Dawid Ambroziak (90).

Gryf: Ferra - Krzemiński, Kostuch, Skwiercz, Stefanowicz - Wiśniewski, Kołc, Łuczak, Dąbrowski, Warcholak - Siemaszko.

Bytovia: Gostomski - Wróbel, Wróblewski, Kowalski, Szałek - Kaganek, Kajca, Pięta, Łapigrowski, Pietroń - Hirsz.