Gryf Wejherowo nie dał rady Warcie Poznań

RR
Gryfici przegrali czwarty mecz w tym sezonie II ligi
Gryfici przegrali czwarty mecz w tym sezonie II ligi Krzysztof Kapica
W sobotnie popołudnie wejherowianie musieli cały czas gonić wynik w meczu z poznańską Wartą. Walczyli do samego końca, ale nie zostali nagrodzeni nawet punktem. Przegrali 2:3.

Bramki Przemysława Mońki i Daniela Ciechańskiego nie wystarczyły w meczu z Wartą Poznań. Żółto-czarni nie weszli w ten mecz dobrze. Najpierw przegrywali 0:1, a później już 1:3. W 70. minucie znakomitą okazję na zdobycie bramki kontaktowej miał Robert Chwastek, ale zmarnował rzut karny.

Co ciekawe, goście z Poznania w sobotę grali od 39. minuty w liczebnym osłabieniu. Wówczas z boiska za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał bowiem obrońca Warty - Franciszek Siwek.

Gryf po 9. kolejkach ma w dorobku 11 punktów i zajmuje miejsce w środku stawki II-ligowców.

Gryf Wejherowo - Warta Poznań 2:3 (1:2)
Bramki:
Przemysław Mońka 18, Daniel Ciechański 89 - Filip Brzostowski 13, Michał Ciarkowski 28, Łukasz Białożyt 49

Gryf: Leleń - Brzuzy, Nadolski, Szur (55 Wicon), Dampc - Mońka (84 Górski), Czerwiński (56 Czychowski), Łysiak, Chwastek, Klimczak - Ciechański

Warta: Laskowski - Siwek, Dejewski, Fiedosewicz, Chromiński - Biegański, Białożyt (81 Szynka), Brzostowski, Cywiński, Ciarkowski (88 Spławski) - Paczyński (71 Brylewski)

W pozostałych sobotnich meczach II ligi padały następujące wyniki:

GKS Bełchatów - Stal Stalowa Wola 5:1 (2:0) (Dawid Dzięgielewski 4, Artur Lenartowski 11, Albin Maciejewski 48, Dawid Flaszka 83, Konrad Andrzejczak 90 - Adrian Dziubiński 90),
Legionovia - Olimpia Elbląg 2:2 (1:2) (Marcin Wodecki 39, Arkadiusz Ciach 90 - Patryk Sokołowski 25, Paweł Piceluk 30),
Siarka Tarnobrzeg - Odra Opole 1:1 (0:1) (Hubert Tomalski 51 - Mateusz Gancarczyk 34),
Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 0:2 (0:0) (Filip Kowalczyk 63, 77),
Rozwój Katowice - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:1) (Grzegorz Marszalik 5 - Karol Zieliński 12),
Błękitni Stargard Szczeciński - Olimpia Zambrów 0:0,
Polonia Warszawa - ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:1) (Jan Janik 29)