GRY PLANSZOWE dla całej rodziny - MAŁY KSIĄŻĘ [RECENZJA, KONKURS]

ABIZaktualizowano 
MAŁY KSIĄŻĘ jest grą inspirowaną najpopularniejszym dziełem francuskiego pisarza Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, o tym samym tytule. W każdej rozgrywce jest wiele scenariuszy możliwych do zastosowania, a to sprawia, że gra się nie nudzi.

Dla kogo jest ta gra?
MAŁY KSIĄŻĘ jest grą rodzinną dla 2-5 graczy powyżej 8 roku życia. Jej zasady są proste, nie ma skomplikowanej mechaniki. Zrozumienie instrukcji zajmuje około 5 minut. Jest ciekawą pozycją dla mniej wymagających graczy. Rozgrywka jest szybka, w zależności od ilości graczy, trwa 15-30 minut.

KLIKNIJ I DOŁĄCZ DO KONKURSU! WYGRAJ GRĘ MAŁY KSIĄŻĘ! GŁOSOWANIE I REGULAMIN PLEBISCYTU>>>

Jak grać w grę MAŁY KSIĄŻĘ?
Gra polega na ułożeniu planety przez każdego z graczy składającej się z szesnastu kafelków, z których 12 jest elementami planety, a cztery pozostałe to postacie z bestselleru francuskiego pisarza - mieszkańcy tworzonej planety. Od tych ostatnich zależy punktacja w rozgrywce. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Najlepsze dopasowanie elementów planety do postaci gwarantuje wygraną. I tak: Mały Książę zdobywa 3 punkty za każdy gatunek owcy i 1 punkt za pudełko, Latarnik zdobywa 1 punkt za każdą latarnię znajdującą się na kafelkach planety, Astronom - 2 punkty za każdy zachód słońca, Geograf - 1 punkt za każdy kafelek bez wulkanu, Myśliwy - 3 punkty za każdy gatunek zwierząt obecny na planecie (różne gatunki owiec, słonia, lisa, żmije), Próżny - 4 punkty za każdą żmiję, Ogrodnik - 7 punktów za 1 baobab lub 14 punktów za 2 baobaby,Pijak - 3 punkty za każdy kafelek zakryty po zebraniu 3 baobabów, Bankier - zdobywa 2,3 lub 5 punktów za określony gatunek owcy, Turecki Astronom - 1 punt za każdą gwiazdę, a Król - 14 punktów za jedną różę, a 7 punktów za dwie.

Róża może być tylko jedna...

Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupéry'ego kochał swoją Różę i wiedział, że jest tą jedyną - dlatego jeśli na naszej planecie znajdzie się jedyny taki kwiat - otrzymujemy sporo, bo 14 punktów. Jeśli róże są dwie - 7 punktów, jeśli trzy - nie dostajemy nic.

... a baobaby dwa

Oprócz róży na naszej planecie rosną także baobaby. Ich w nadmiernej ilości też trzeba się wystrzegać. Te drzewa warto zasadzić w parze, ale nie więcej. Dlaczego? Za jeden baobab otrzymujemy 7 punktów, za dwa - 14, a gdy na naszej planecie pojawi się kolejny, trzeci baobab kafelki z tym drzewem obracamy i obiekty na nich nie dają nam punktów.

W wariancie kilkuosobowym można zawiązywać koalicje, możemy także rywalom "dopiec", zmuszać ich do sadzenia baobabów lub zbierania kafelek z wulkanami. Ale trzeba uważać, bo mogą być pamiętliwi i nie wskażą nas jako kolejnego wybierającego.

Bardzo ciekawy jest wariant dwuosobowy. W mojej opinii dużo ciekawszy niż gra w 3-5 osób. Rozgrywka w parze wprowadza element hazardu, a blef ma niemałe znaczenie. Zobacz zasady gry MAŁY KSIĄŻĘ>>>

Gra MAŁY KSIĄŻĘ ilustrowana jest oryginalnymi grafikami Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.

Gra MAŁY KSIĄŻĘ składa się z:

  • 80 kafelków
  • 5 znaczników
  • pudełka z planszą do liczenia punktów
  • instrukcji

Cena ok. 60-83 zł.

Więcej na temat gry MAŁY KSIĄŻĘ i innych planszówek na stronie REBEL.PL

EDUKACJA NA POMORZU: TERMINY EGZAMINÓW, PRZECIEKI, TESTY PRÓBNE, ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

Zobacz koniecznie: SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY 2014, SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014, EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014, MATURA 2014

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie