Grupa Masterlease, jeden z największych graczy na rynku usług flotowych przejęta przez PKO Leasing

JKLZaktualizowano 
Grupa Masterlease jest jednym z największych graczy na rynku usług flotowych.
Grupa Masterlease jest jednym z największych graczy na rynku usług flotowych. 123RF/zdjęcie ilustracyjne
Największa trójmiejska firma leasingowa Prime Car Management do której należą spółki Grupy Masterlease została przejęta przez PKO Leasing. W skład przejętej grupy wchodzą: Futura Leasing, Masterlease i MasterRent24. PKO Leasing za 11,2 mln akcji zapłacił 267 mln zł. Zakupiony pakiet udziałów stanowi 94,4 proc. kapitału zakładowego PCM i pozwala na objęcie pełnej kontroli nad spółką oraz na jej wycofanie z obrotu giełdowego.

W ramach pierwszej fazy wezwania na akcje Prime Car Management, PKO Leasing nabył 94,4 proc. akcji spółki i przejął nad nią pełną kontrolę. Trwa druga faza wezwania, akcjonariusze PCM mogą zgłaszać chęć sprzedaży pozostałych akcji spółki. Wezwanie obowiązuje do 11 czerwca.Cena jaką PKO Leasing oferuje za każdą akcję PCM w drugiej fazie wynosi 20 zł.

- Chcemy kontynuować najlepsze elementy modelu biznesowego wypracowanego przez PCM, rozszerzając jednak dostępność oferty na całą Grupę PKO Banku Polskiego oraz ułatwiając dotychczasowym klientom spółki dostęp do usług finansowych bankowej grupy. Jestem przekonany, że usługi najmu długoterminowego aut będą dalej zyskiwały na popularności i dlatego tym bardziej cieszę się, że PKO Leasing został liderem tego rynku - mówi Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing.

Bezrobocie w Polsce 2019. Jaka jest stopa bezrobocia na Pomo...

PKO Leasing za 11,2 mln akcji zapłacił 267 mln zł. Zakupiony pakiet udziałów stanowi 94,4 proc. kapitału zakładowego PCM i pozwala na objęcie pełnej kontroli nad spółką oraz na jej wycofanie z obrotu giełdowego.

PCM to jedna z wiodących firm w segmencie wynajmu samochodów i zarządzania flotą, a oferowane przez nią usługi są komplementarne do tych świadczonych przez PKO Leasing. Jako pierwsza firma w Polsce udostępniła klientom indywidualnym możliwość zawarcia transakcji online na samochód w abonamencie.

Masterlease z centralą w Gdańsku Oliwie działa od 2001 roku. Wówczas grupa kapitałowa General Motors, włączyła w swoje struktury dwie czołowe polskie spółki zajmujące się leasingiem środków transportu, a także wynajmem długoterminowym i zarządzaniem flotą pojazdów - Futurę Leasing SA oraz Prime Car Management SA. W 2010 roku założono również spółkę Masterlease sp. z o.o. W 2014 roku spółka dominująca Grupy Masterlease - Spółka Prime Car Management SA - zadebiutowała na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Najważniejsze inwestycje w 2018 r. na Pomorzu:

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie