Grupa Makurat z nowym, certyfikowanym Centrum Napraw Powypadkowych na Pomorzu

Artykuł sponsorowany Auto Miras - Autoryzowany Serwis Samochodowy Sp. z o.o
Pomimo gospodarczego spowolnienia, Grupa Makurat prężnie rozwija na Pomorzu swój motoryzacyjny biznes. Gdański autoryzowany serwis samochodowy przez ostatnie miesiące doposażył swoje hale warsztatowe o nowe pozycje, zgodne z wytycznymi Grupy Volkswagena, a na terenie blacharni w Pępowie koło Gdańska działa jedyne w północnej Polsce, certyfikowane Centrum Napraw Powypadkowych. Wkrótce dołączy do oddziału Gdańskiego nowa Stacja Kontroli Pojazdów.

Mająca swoją siedzibę w Pępowie firma od lat była znana przede wszystkich z najwyższej jakości napraw blacharsko-lakierniczych na terenie Pomorza oraz kształcenia młodych kadr w tym wymagającym specjalistycznej wiedzy i doświadczenia zawodzie. Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju, który skutkował otwarciem nowego oddziału Makurat Auto Miras przy ulicy Zawodników 2 w Gdańsku i wyodrębnienie osobnej działalności Makurat Auto przy ulicy Gdańskiej 62 w Pępowie. Prężnie działają również Makurat Invest - w branży deweloperskiej oraz Makurat Ubezpieczenia z siedzibą w Żukowie przy ul. Jabłoniowej 7/4 oraz oddziałem w wydziale komunikacji w Żukowie, przy ul. Prusa 49.

Firma Makurat to przede wszystkim doskonale znana, nie tylko osobom związanym z branżą motoryzacyjną, działająca od lat duża i nowocześnie wyposażona placówka w Pępowie. W obiekcie prowadzone są głównie naprawy blacharsko - lakiernicze oraz usługi serwisowe. - Pod koniec ubiegłego roku nasz zarząd zdecydował o przystąpieniu do programu Centrum Napraw Powypadkowych Volkswagen Group Polska – wyjaśnia Marcin Węsiora Dyrektor Zarządzający.

- Zwykliśmy mówić „Twój Volkswagen pozostanie Volkswagenem”. Po naprawie, wykonanej w naszym Centrum Napraw Powypadkowych pojazd nie straci na wartości, ze względu na najwyższą jakość i przestrzeganie wysokich standardów a także używanie oryginalnych części zamiennych. Nie ma żadnych obaw, każdy samochód jest gruntownie sprawdzany przed wydaniem klientowi. W procesie naprawczym stosujemy m. in. najwyższej jakości materiały, lakiery, rekomendowane przez Volkswagen Grup Polska - podkreśla Mirosław Makurat, Prezes Zarządu.
Niemiecki producent samochodów wyznacza działającym w programie warsztatom własne standardy napraw blacharsko - lakierniczych. Makurat Auto Miras otrzymała certyfikat, uprawniający do otwarcia oficjalnego Centrum Napraw Powypadkowych Grupy VW. Obecnie firma Makurat ma uprawnienia do autoryzowanych napraw samochodów marek Volkswagen, Seat i Škoda. - Jesteśmy w okresie transformacji. Z zakładu Auto Miras, przekształcamy się w certyfikowany, dostosowany do wygórowanych wymogów obiekt. Przechodzimy przez kolejne etapy autoryzacji, ale już dziś można korzystać z naszych usług. Status Centrum Napraw Powypadkowych dla naszego oddziału w Pępowie uzyskaliśmy już w 2019 roku – wyjaśnia Mirosław Makurat.

Autoryzowany Serwis w samym centrum Gdańska

Gdański oddział działa od lipca ubiegłego roku i przeszedł przez żmudny proces autoryzacji dla marek Volkswagen, SEAT oraz ŠKODA, zakupu niezbędnych narzędzi w celu uzupełnienia warsztatu, programów, następnie tzw. preaudytu, wdrożenia i szkolenia pracowników. Autoryzowany serwis działa identycznie jak serwis u autoryzowanego dealera. Obsługa Klienta, przyjęcie do serwisu a następnie naprawa gwarancyjna lub pogwarancyjna czy zakup oryginalnych części zamiennych odbywają się zgodnie z standardami VGP. Obiekt przy ulicy Zawodników 2, w okolicach ścisłego centrum Gdańska, to idealna lokalizacja na pozostawienie samochodu w serwisie i załatwienie spraw bieżących na mieście. To miejsce z motoryzacyjną tradycją, dziś działa w nim nowy autoryzowany serwis. W celu dostosowania do nowych zadań, budynek przeszedł remont i jest w pełni gotowy do przyjmowania gości.

- Pomimo pandemii, postanowiliśmy nie zwalniać tempa i zatrudniliśmy doświadczony, profesjonalny zespół, który przeszedł już ścieżkę szkolenia w Volkswagen Group Polska - podkreśla Mirosław Makurat. Połączenie zasobów ludzkim oraz wyposażenia tworzą idealne warunki do pracy i obsługi klientów.

Nie tylko naprawy

W świeżo zmodernizowanym budynku Makurat Auto Miras przy ulicy Zawodników 2, w Gdańsku mieści się także salon sprzedaży samochodów Makurat Auto. W jego ofercie znajdują się auta z polskiej sieci dealerskiej, jak również importowane samochody z pewną i udokumentowaną historią. To już drugi w województwie pomorskim oddział sprzedaży pojazdów. Z szerokiej gamy aut oferowanych do sprzedaży, można skorzystać także w Pępowie, przy ul. Gdańskiej 62.

Usługi dla największych flot

Poza osobami z branży, niewielu klientów ma świadomość jak wyjątkowym i zaawansowanym technologicznie miejscem jest Centrum Napraw Powypadkowych VGP w Pępowie. Siłą tego miejsca jest najwyższej jakości technika i jakość napraw. Dodatkowy argumentem w przypadku firmy Auto Miras jest wieloletnie doświadczenie jednej z najlepszych i największych blacharni na Pomorzu, będącej w stanie realizować nawet 500 zleceń miesięczne. Z tego właśnie powodu, dysponujący aż 150 autami zastępczymi, Makurat Auto Miras jest idealnym usługodawcą dla właścicieli dużych flot. Pod tym względem, wyróżniamy się na tle konkurencyjnych firm.

Jako Centrum Napraw Powypadkowych VGP, Grupa Makurat - oprócz najwyższej jakości wykonywanych napraw, zapewnia swoim klientom także, całodobową usługę holowania, oryginalne części zamiennie, naprawy stuprocentowo zgodne z procedurami producenta, łącznie z naprawą aluminiowych elementów nadwozi. W wyposażeniu obiektu jest pełna gama urządzeń takich firm, jak Rupes, Tecopoint JRT, komory Blowtherm, UsiItalia oraz Lutro oraz narzędzi certyfikowanych i wymaganych przez Grupę Volkswagena do świadczenia fabrycznej jakości napraw jej produktów. Na terenie zakładu Auto Miras w Pępowie znajduje się 16 specjalistycznych stanowisk blacharskich oraz 3 komory lakiernicze.

Edukacja przyszłych mistrzów

W 2020 roku Grupa Makurat uruchomiła we współpracy ze swoim wieloletnim partnerem biznesowym Glasurit, marce premium grupy BASF, swój szkoleniowy projekt „Akademia Makurat Auto Miras i Glasurit”. W jej ramach stworzono patronacką klasę. Chcemy objąć naszym patronatem 30 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach. Kształcimy przyszłych blacharzy i lakierników samochodowych - wyjaśnia Agnieszka Nowacka z działu Marketingu Grupy Makurat.

Powstał już film, zachęcający do nauki powyższych zawodów, są już pierwsi zadeklarowani uczniowie, którzy zgłosili swój udział na praktyki zawodowe i chcą przystąpić do nauki od września 2020 roku. Pomimo pandemii firma stara się dotrzeć do młodzieży przez działania na Facebooku a także uruchamiając podanie na praktyki w formie elektronicznej.

Od kilku lat jesteśmy bardzo zaangażowani w praktyczną naukę zawodu. Obecnie szkolimy 39 uczniów w zawodach mechanik samochodowy, blacharz samochodowy oraz lakiernik samochodowy. Nasze działania są doceniane za co otrzymaliśmy już liczne, prestiżowe nagrody, m. in. Gryfa Gospodarczego w kategorii „Lider Kształcenia Zawodowego” w 2018 oraz 2019 .r , w konkursie odbywającym się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego - wyjaśnia Tadeusz Jakubiak – koordynator ds. edukacji.

Gwarancja bezpiecznej obsługi

We wszystkich dziedzinach w jakich działa Makurat Auto Miras okres obostrzeń zwianych z COVID-19 był czasem normalnej pracy, z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. Przez cały ten czas pracowaliśmy i sprzedawaliśmy również samochody przez internet. Oferowaliśmy auta w portalu Otomoto, kontaktowaliśmy się klientami za pośrednictwem Facebooka, przygotowując wideoprezentacje naszych aut na naszym kanale YouTube. Świadczyliśmy usługi w systemie door-to-door, podstawiając zdezynfekowane auta do jazd testowych. Taką usługę świadczyliśmy nieodpłatnie na terenie Trójmiasta, a poza nim za niewielką opłatą za dojazd - wyjaśnia Dyrektor Działu Sprzedaży pojazdów Jarosław Komuda.

W przypadku Centrum Napraw Powypadkowych, nie zachodzi potrzeba częstego kontaktu z klientem. Wystarczyło wprowadzić harmonogram dostarczania samochodów na daną godzinę, indywidualnie ustalaną dla każdego z klientów. W ten sposób poczekalnia była zawsze pusta, a wiele aut dostarczano z pominięciem bezpośredniego kontaktu, bezpośrednio pod drzwi klienta.

Obecnie Grupa Makurat działa na pełnych obrotach, lecz z zachowaniem wszelkich niezbędnych środków ostrożności. W ofercie pozostała oczywiście usługa door-to-door, ponieważ ułatwia życie klientom. Okazało się, że wielu z nich od dawna pragnęło takich właśnie udogodnień. Dlatego w każdej chwili mogą z nich skorzystać. Dzięki temu możliwe jest świadczenie wszelkiego rodzaju pomocy, wykonywanie przeglądów i napraw z pominięciem bezpośredniego kontaktu z obsługą.

Dodaj ogłoszenie