reklama

Green Building Awards 2019. Nagrody budownictwa ekologicznego dla gdańskiego osiedla

gpZaktualizowano 
Wśród zwycięzców znalazła się jedna inwestycja z Trójmiasta - Botanica Jelitkowo. Osiedle zdobyło nagrody w aż dwóch kategoriach: „Najlepsza ekologiczna zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna" oraz „Najlepsze zrównoważone wnętrze". mat. prasowe/Tom Kurek
Poznaliśmy zwycięzców PLGBC Green Building Awards 2019. Wśród nich znalazła się jedna inwestycja z Trójmiasta - Botanica Jelitkowo. Osiedle zdobyło nagrody w aż dwóch kategoriach.

Rozdano nagrody PLGBC Green Building Awards 2019. Wśród nagrodzonych znalazła się jedna inwestycja z Trójmiasta - Botanica Jelitkowo. Osiedle zdobyło nagrody w aż dwóch kategoriach: „Najlepsza ekologiczna zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna” oraz „Najlepsze zrównoważone wnętrze”.

W tym roku odbyła się już 9 edycja konkursu, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Jury tworzone przez ekspertów budownictwa, architektury i nieruchomości oceniało budynki i wnętrza zrealizowane w okresie dwóch lat, według kryteriów związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Istotne były również nowatorskie rozwiązania oraz walory dotyczące architektonicznych i estetycznych sposobów realizacji inwestycji.

Botanica Jelitkowo to jedno z najbardziej luksusowych trójmiejskich osiedli, położone na granicy Gdańska i Sopotu. Osiedle jest hołdem dla natury i powstało zgodnie z trendem urban jungle. Architekci z MAARTE i Studia Krajobraz stworzyli tu przestrzeń idealnie wkomponowaną w okoliczne zielone parki i nadmorskie krajobrazy.

Green Building Awards 2019. Nagrody budownictwa ekologiczneg...

Osiedle Botanica z założenia ma nie emitować szkodliwych zanieczyszczeń do środowiska. Architektura kształtować ma społeczną wrażliwość mieszkańców i ich gości na naturę, zapewniać integrację człowieka ze środowiskiem i naturalnymi materiałami - mówi architekt Marek Łańcucki z MAARTE.

I dodaje: - Postaraliśmy się, aby każda z decyzji dotyczących drobnych i generalnych rozwiązań projektowych była ukierunkowana na stworzenie możliwie naturalnego i przyjaznego środowiska, rozumianego dwojako – jako środowiska zurbanizowanego i środowiska naturalnego.

Jury konkursu doceniło niezwykle rozbudowane przestrzenie zielone Botanici. Zasadzenie ponad 18 tysięcy roślin wokół niskich budynków pozwoliło stworzyć piękną, naturalną przestrzeń w mieście i umożliwiło zagospodarowanie wód opadowych.

Budynki wykończone są surowymi i naturalnymi materiałami: drewnem, wydłużonymi cegłami ceramicznymi, ceramiczną dachówką, stalą ocynkowaną, surowym betonem – mówi architekt Marek Łańcucki. - Jednocześnie otoczone są miękkimi formami zieleni o zróżnicowanym ubarwieniu, fakturze, bryle. Zieleń występuje w formie płaskich dachów zielonych i traw, dynamicznych form krzewów i drzew, pionowo rosnących pnączy.

Uwagę jury przyciągnęła też strefa fitness zaprojektowana przez pracownię LOFT Magdaleny Adamus. Komfort termiczny i dostęp do naturalnego światła jest tu otrzymywany jest m.in. dzięki zastosowaniu naturalnego ogrodu wewnętrznego, który poprawia jakość powietrza.

W samym sercu SPA zasadzono rozłożyste drzewo. Zastosowano energooszczędne rozwiązania i naturalne materiały, jak drewno jesionowe, marmur i granit. Na ścianach, zamiast tradycyjnych tapet, znajduje się naturalna roślinność.

DOM I MIESZKANIE BEZ TAJEMNIC:

Od 11 listopada Polacy będą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie