Dziennik Bałtycki

Wiadomości

WINIETA
  Granica jest 5 cm nad kolanem...

  Granica jest 5 cm nad kolanem...

  Natasza Jatczyńska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Klasyczny ubiór - garnitur albo garsonka, w przypadku pań najlepiej spódniczka zakrywająca kolano - to nowy wizerunek pracowników elbląskiego ratusza. Takie zarządzenie co do ich ubioru wejdzie w życie już 1 września br.
  Obecnie obowiązujący regulamin pracy Urzędu Miejskiego powstał w 1996 roku, więc zawiera wiele przestarzałych już zasad. Najbardziej rażącym, ale i zabawnym przykładem są wymienione tam sposoby komunikowania się urzędników z petentami. Jest mowa, co zrozumiałe, o informacji listownej i telefonicznej, jednak zamiast internetu, który wydawałby się sposobem oczywistym, jest telegraf.

  Takich przepisów istnieje w regulaminie więcej. W pierwszej kolejności władze miasta postanowiły jednak zadbać o wygląd urzędników i tej kwestii dotyczą zmiany w dokumencie.

  - Planujemy wprowadzenie strojów służbowych dla pracowników Biura Obsługi Interesanta i Punktu Informacyjnego. Takie standardy obowiązują już w wielu miastach Polski. Chcielibyśmy, aby te działy, które mają najczęstszy kontakt z interesantem, były wizytówką urzędu -mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

  Nowe zasady zaskoczyły niektórych pracowników ratusza. - Musimy budzić zaufanie petentów, więc to naturalne, że powinniśmy być schludni i zadbani - twierdzi jedna z urzędniczek. - Jednak określenie długości spódnicy co do centymetra to przesada.

  Twórcy zmian wyjaśniają, że ich gorliwość podyktowana jest jedynie dobrem petentów, którzy mogą poczuć się urażeni nieprzyzwoitym strojem urzędniczek. Określono nawet, jaka jest granica między skromnym a wyzywającym strojem, tj. spódniczką. To pięć centymetrów nad kolano.

  Szczegóły zmian w regulaminie są dopracowywane. - Pracodawca ma prawo wprowadzić w regulaminie wytyczne dotyczące sposobu ubierania się, a nawet makijażu. Jest to zapisane w kodeksie pracy - mówi Eugeniusz Dąbrowski z elbląskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo