Golf, a za nim kasa

  Golf, a za nim kasa

  Piotr Niemkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Profesjonalne pole golfowe powstanie w Sulicicach, niewielkiej wiosce pod Krokową. - Dla nas to spora szansa na turystyczny rozwój tej części gminy - przyznaje Jarosław Białk, wicewójt gminy Krokowa.
  W gminie liczą, że inwestycja będzie magnesem, który nie tylko podniesie jej atrakcyjność, ale także sprawi, że gospodarczo ożywi się cała okolica. Teraz największym pracodawcą jest tu żwirownia. A okolica, z pofałdowanym i częściowo nawet zalesionym terenem, doskonale nadaje się na stworzenie ciekawego miejsca dla golfistów. Tym bardziej że, jak podkreślają w Krokowej, podobnego obiektu z prawdziwego zdarzenia nad morzem nie ma.


  Zanim jednak inwestor będzie mógł rozpocząć prace, gmina musi stworzyć odpowiednie zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego Sulicic.

  Jeśli wszystko przebiegać będzie bez przeszkód, za kilka miesięcy dokumenty powinny być gotowe. Maszyny będą mogły rozpocząć prace za rok.

  W turystycznej okolicy dużej konkurencji na razie nie ma. Najbliższe duże pole jest w Postołowie, ale to ok. 40 km od Krokowej. W minigolfa pograć można natomiast w Białogórze - to jedna z turystycznych miejscowości gminy Krokowa położona ok. kilometra od bałtyckich plaż. Białogórski obiekt i rozgrywane tu cyklicznie zawody doskonale znają goście z Trójmiasta i inni turyści, którzy uczestniczą w turniejach, organizowanych tu już od lat 90.

  W gminie liczą, że profesjonalne pole z osiemnastoma dołkami i zapleczem przyciągnie także bogatszą klientelę. Taką, która być może skusi się np. na kupno gruntów pod przyszłe rezydencje lub prowadzenie działalności gospodarczej, zapewne związanej z turystyką.

  - Tereny mamy naprawdę śliczne - przyznaje wicewójt Jarosław Białk. - A do tego ceny są zdecydowanie niższe niż w podobnych rejonach u naszych sąsiadów.

  Atrakcją mają też być istniejące pałac i park przy polu golfowym. Gmina zobowiązała inwestora, aby przywrócił im dawną świetność.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo