Golden League. Polskie szczypiornistki ograły mistrzynie Europy!

Aniko Kovacs
Szczypiornistki reprezentacji Polski pokonały sensacyjnie w turnieju Golden League ekipę aktualnych mistrzyń Europy - kadrę Norwegii 27:26.

To dosyć sensacyjny wynik zważając na klasę rywalek. Polski jednak grały w tym meczu bez kompleksów i dzięki temu prowadziły z utytułowanymi przeciwniczkami wyrównaną batalię przez całe spotkanie.

W pierwszej połowie oba zespoły postawiły na szczelną defensywę. Na przerwę biało-czerwone zeszły z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie obraz gry właściwie nie uległ zmianie, a walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej sekundy. Ostatecznie więcej powodów do radości miały podopieczne trenera Kima Rasmussena.

W spotkaniu udział wzięły zawodniczki reprezentujące na co dzień barwy Vistalu Gdynia - Patrycja Kulwińska i Iwona Niedźwiedź. Zdobyły one dla Polski w sumie dwie bramki.

Kolejną potyczkę w ramach Golden League biało-czerwone zagrają w sobotę. Ich rywalkami będą Francuzki, czyli gospodynie turnieju. Początek spotkania o godz. 20.30.

Norwegia - Polska 26:27 (11:13)

Polska: Prudzienica, Wysokińska - Niedźwiedź 1, Łabuda 1, Grzyb 3, Kudłacz 7, Drabik 1, Zalewska 1, Wojtas 4, Stachowska 1, Jochymek 2, Byzdra 5, Kulwińska 1, Stasiak, Kołodziejska, Cebula.