Gniewino buduje lotnisko

  Gniewino buduje lotnisko

  Joanna Kielas

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wszystko wskazuje na to, że w jednej z gmin powiatu wejherowskiego, w Gniewinie, powstanie lotnisko z prawdziwego zdarzenia. Nie będzie to co prawda drugie Rębiechowo, ale dwa kilometrowe pasy startowe wystarczą, by mogły na nich lądować awionetki lub tzw. taksówki powietrzne.
  Specjaliści od lotnictwa cywilnego i wojskowego, których samorządowcy prosili o opinię, nie wiedzieli przeciwwskazań, by pod Gnie- winem powstały pasy startowe.

  - Na pewno dzięki posiadaniu takiego obiektu gmina będzie jeszcze lepiej postrzegana przez potencjalnych inwestorów - mówi Dariusz Rytczak, zastępca wójta gminy Gniewino. - Przypomnę, że na naszym terenie znajduje się część Strefy Ekonomicznej Żarnowiec.
  Na pewno niektórych przedsiębiorców ucieszy wiadomość, że będą mogli do strefy dotrzeć drogą powietrzną. A i nie bez znaczenia jest ruch turystyczny - już zacieramy ręce na możliwość organizowania lotów widokowych.

  Przypomnijmy, że Gniewino stara się o goszczenie jednej z drużyn piłkarskich na Euro 2012. Władze gminy przyznają, że raczej nie ma szans, aby cała drużyna stacjonująca w Gniewinie poleciała na Baltic Arenę, ale poszczególni działacze futbolowi będą mogli korzystać z lotniska.

  Obecnie gmina przystąpiła już do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tak, aby przewidziane było w nim lotnisko. I prowadzi rozmowy z inwestorami chcącymi zbudować ten obiekt pod Gniewinem. Na razie trudno mówić o konkretnym terminie, kiedy pod Gniewinem będą mogły wylądować pierwsze awionetki. Już samo uchwalenie planu zajmie rok czasu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo