Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gniew. Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie ufundował stypendium dla ósmoklasistów "Wiedza Start"

Jakub Staniszewski
Jakub Staniszewski
Gniew. Zamek. Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie ufundował stypendium dla ósmoklasistów "Wiedza Start"
Gniew. Zamek. Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie ufundował stypendium dla ósmoklasistów "Wiedza Start" pixabay
Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie wierząc w potencjał młodych mieszkańców, stworzył program „Wiedza Start”, stypendium dla ósmoklasistów z gminy Gniew. Celem programu jest wspieranie młodych, zdolnych gniewian, dla których matematyka jest pasją.

Gniew. Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie ufundował stypendium dla ósmoklasistów "Wiedza Start"

- Wierzymy, że w młodych mieszkańcach Gniewu tkwi potencjał. Dlatego stworzyliśmy program stypendialny, który będzie wspierał przyszłych inżynierów. W lipcu tego roku po raz kolejny nagrodzimy uczniów kończących ósme klasy[/i] — przekazali pracownicy Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie.

Wysokość stypendium dla uczzniów "Wiedza Start"

Stypendium „Wiedza Start” w formie nagrody pieniężnej przyznane zostanie łącznie 5 uczniom z najlepszymi wynikami z egzaminu ósmoklasisty z matematyki ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Gniew.
Wysokość stypendium to łączna kwota 2.500 zł, czyli 500 zł dla każdego ze stypendystów.

- Od ponad 40 lat działamy jako przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją keramzytu – lekkiego, ceramicznego kruszywa, powstającego w procesie wypalania. Wytwarzany przez nas keramzyt znajduje zastosowanie w budownictwie, ogrodnictwie oraz jako materiał do filtrowania wody i hodowli ryb — tak o ZPK, mówią jej przedstawiciele — Stanowimy część Grupy o bogatej, przeszło 350-letniej historii. Dzięki naszemu doświadczeniu zajmujemy czołową pozycję wśród producentów keramzytu w Polsce i w Europie. Co roku sprzedajemy około 100% wyprodukowanego przez nas keramzytu, co wynika z dużego i wciąż wzrastającego zapotrzebowania na to kruszywo.

Stypendium w ramach programu stypendialnego „Wiedza Start” mogą otrzymać uczniowie, którzy spełniają następujące kryteria dostępu:

  • są uczniami klas ósmych szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży na terenie miasta i gminy Gniew,
  • na egzaminie ósmoklasisty z matematyki w terminach określonych w pkt. II.3. osiągnęli najwyższą ocenę procentową spośród uczniów wszystkich szkół podstawowych objętych niniejszym programem,
  • jednocześnie otrzymali, co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

- Początkowo, tj. w 2014 r., nazwaliśmy akcję tytułem „Weber Start”, jako nasz autorski pomysł na wsparcie młodych zdolnych ludzi z gniewskich szkół gimnazjalnych. Postawiliśmy na młodzież, która już w przeciągu kilku lat będzie wchodzić w dorosłe życie i realizować własne plany. Nagradzaliśmy czterech uczniów, którzy w częściach matematycznej i przyrodniczej osiągną najwyższą średnią arytmetyczną uzyskanych punktów na egzaminie gimnazjalnym próbnym oraz czterech uczniów, którym powiodło się na egzaminie gimnazjalnym głównym. Z uwagi na zmiany organizacyjne w spółce od 2016 r. program zmienił nazwę na „Wiedza Start”. Natomiast z powodu reformy szkolnictwa dostosowaliśmy ofertę do zmian w systemie edukacji i od 2019 r. stypendiami nagradzamy pięcioro uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy osiągają wysokie wyniki na egzaminie z matematyki. Od 2014 r. nagrodziliśmy już przeszło 40 uczniów - przekazała Joanna Wachowska, rzeczniczka ZPK w Gniewie.

Jak podkreślają twórcy, program stypendialny Wiedza Start od początku swego istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością wśród uczniów, którzy są jego adresatami. Uczniowie starannie przygotowują się do egzaminu z przedmiotu branego pod uwagę w zgłoszeniu do stypendium. Realizacja programu pozwala na spełnienie głównych celów, tj.:

  • stworzenie warunków równych szans edukacyjnych poprzez udzielenie wsparcia uczniom
  • napotykającym na bariery o charakterze środowiskowym, ekonomicznym i geograficznym,
  • ukierunkowanie uczniów na rozwój kluczowych kompetencji, przydatnych w przyszłej
  • karierze zawodowej,
  • wzmocnienie zainteresowania uczniów przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.

- W przypadku wyłonienia 5 lub więcej zwycięzców z identycznym wynikiem o przyznaniu stypendium decyduje średnia ocen z klasy VIII z następujących przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, geografia oraz biologia. Gdy średnie uczniów są identyczne, o przyznaniu stypendium decyduje dodatkowo ocena z zachowania z końca klasy VIII — zapowiedział ZPK w Gniewie.

Za swoją działalność na rzecz gminy Gniew ZPK w Gniewie otrzymał dotychczas wiele wyróżnień i listów gratulacyjnych. Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie brał udział między innymi we wsparciu klubu piłkarskiego poprzez jego sponsoring, wsparciu budowy gniewskiego skateparku, czy poprzez program stypendialny dla uczniów tak jak teraz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki