reklama

Gniew: Niewygodne pytania Veolia Transport Pomorze zbywa

Krystyna PaszkowskaZaktualizowano 
Najpierw pojawiła się informacja o zawieszeniu kilkunastu kursów Veolii Transport Pomorze, potem oburzenie, że gmina poinformowała o tym mieszkańców. Te zawieszenia podobno nie dotyczyły gminy Gniew.

Tymczasem dwa tygodnie później do urzędu wpłynęła kolejna informacja od zarządu Veolii, że jednak zawieszonych zostaje kilkanaście kursów na trasie do Opalenia i Smętowa.

W piśmie do Bogdana Badzionga, burmistrza Gniewa, firma swoją decyzję motywowała względami finansowymi. W związku z zaistniałą sytuacją w poniedziałek zadaliśmy szefom Veolii kilka pytań. "1. Czy zawieszenie 19 połączeń jest ostateczną ich liczbą, czy należy się spodziewać kolejnych rezygnacji z kursów na trasach obsługiwanych przez Veolię Transport Pomorze?

2. Czy firma przymierza się do zakupu małych autobusów, tzw. mikro, aby na trasach mniej uczęszczanych utrzymać kursy na opłacalnym poziomie?

3. Czy planuje się połączenie faktyczne obu siostrzanych spółek, czyli ZKM i dawnego PKS, i stworzenie jednej pod wspólną nazwą?"

Odpowiedź z firmy dotarła wczoraj w takiej oto formie: "Informujemy, że: Veolia Transport Pomorze Sp. z o.o. na bieżąco przekazuje informacje pasażerom z zakresu prowadzonej działalności przewozowej, w tym o planowanych i wdrażanych zmianach. Aktualne informacje związane z funkcjonowaniem firmy zostały przekazane zarówno pasażerom, jak i zainteresowanym stronom".
Upewniliśmy się, czy to faktycznie jest ostateczna wersja odpowiedzi na zadane pytanie i uzyskaliśmy potwierdzenie.

Po tak "treściwej" wypowiedzi trudno się dziwić, że firma traci klientów. Burmistrz podjął już rozmowy z prywatnym przewoźnikiem.

- Na razie na wybrane kursy kieruję większe autobusy - mówi Tomasz Latocha, prywatny przewoźnik. - Przymierzam się do zmiany rozkładu, tak aby objąć połączeniami również południową część powiatu tczewskiego.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie