MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gm. Zblewo: Wójt Trawicki po raz trzeci przed sądem

Wojciech Kłos
- Dwukrotnie byłem już uniewinniony. Jestem przekonany, że stanie się tak po raz trzeci - komentuje Krzysztof Trawicki.
- Dwukrotnie byłem już uniewinniony. Jestem przekonany, że stanie się tak po raz trzeci - komentuje Krzysztof Trawicki. Archiwum
Sprawa obecnego wójta gm. Zblewo Krzysztofa Trawickiego, który oskarżony jest o przekroczenie uprawnień oraz działania na szkodę gminy, gdy rządził nią w latach 1998-2002, znowu wróciła na wokandę Sądu Rejonowego w Starogardzie Gd.

Sprawę w 2003 r. do prokuratury zgłosił Andrzej Gajewski, który był wójtem gminy Zblewo w latach 2002-2006. Według niego, umowy dzierżaw ośrodków zdrowia w Zblewie i Semlinie pomiędzy gminą a NZOZ Polmed były podpisane ze szkodą dla samorządu.

Oprócz Krzysztofa Trawickiego oskarżone w tej sprawie są jeszcze trzy inne osoby: Mieczysław K., były członek zarządu gminy, a także Radosław S. i Romuald M., związani z Polmedem.

Prokuratura umorzyła sprawę dotyczącą wójta Zblewa Krzysztofa Trawickiego

Starogardzka prokuratura stwierdziła, że Trawicki nie miał uprawnień do przeprowadzania zmian w aneksie do umowy dzierżawy nieruchomości w Semlinie. Konsekwencją tych działań miał być remont budynków przez gminę, jeszcze przed oddaniem ich w dzierżawę, co miało spowodować straty finansowe.

Sąd na świadków wezwał osoby, które w tamtym czasie pełniły funkcje radnych, członków zarządu lub pracowników gminy. Odczytano ich zeznania z tamtego okresu i upewniono się, że nie ma żadnych nowych wątków w tej sprawie. Od wydarzeń minęło sporo czasu, stąd w zeznaniach świadków najczęściej pojawiały się słowa: "nie pamiętam".

Sprawa po raz trzeci wraca do miejscowego sądu, po tym jak Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylał jego ustalenia.
- Dwukrotnie byłem już uniewinniony. Jestem przekonany, że stanie się tak po raz trzeci - komentuje Trawicki. - Prokuraturze i sądowi już dawno udowodniłem, że prywatyzacja przyniosła wymierne korzyści dla gminy.

Kolejna rozprawa odbędzie się 17 sierpnia. Za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Pomorskie PSL ma gotowe listy kandydatów na posłów

Krzysztof Trawicki jest wieloletnim wójtem gminy Zblewo, a także prezesem PSL na Pomorzu, z którego list ma startować do Sejmu, nawet z pierwszego miejsca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki