GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk. Mocne uderzenie gospodarzy w trzeciej tercji

Na zdjęciu: hokeiści MH Automatyki Gdańsk
Na zdjęciu: hokeiści MH Automatyki Gdańsk Piotrhukalo
Gdańscy hokeiści przegrali w niedzielę na wyjeździe z GKS-em Tychy 3:7. Decydująca w tej batalii była trzecia tercja, w której to gospodarze zaaplikowali rywalom pięć bramek, a sami stracili tylko dwie.

Początek spotkania w wykonaniu gdańskich hokeistów był dość obiecujący. Goście długo skutecznie się bronili. Dopiero pod koniec pierwszej tercji zamieszanie w polu karnym MH Automatyki wykorzystał Michael Cichy i tym samym otworzył worek z bramkami.

Jeszcze w drugiej odsłonie natomiast wydawało się, że to będzie emocjonująca batalia, w której gdańszczanie będą w stanie powalczyć nawet o zwycięstwo. Mało tego, w 43. minucie MH Automatyka remisowała z rywalem 2:2. I w tym momencie gra gdańszczan totalnie się posypała. Goście szybko zaczęli tracić kolejne bramki i w nieco ponad 12 minut stracili aż pięć goli. To był błyskawiczny nokaut.

Jednym z pogromców MH Automatyki okazał się wspomniany wcześniej Michael Cichy, który aż trzy razy wpisał się w niedzielę na listę strzelców.

W piątek, 26 października gdańszczanie zmierzą się u siebie z Zagłębiem Sosnowiec (początek spotkania o godz. 18.30).

GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 7:3 (1:0, 1:1, 5:2)
7:3 Petr Polodna (58)

GKS: Murray; Pociecha, Ciura - Sykora, Komorski, Michnow; Bryk, Górny - Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Nowajowski - Jeziorski, Cichy, Szczechura; Kolarz, Bizacki - Kogut, Galant, Witecki

MH Automatyka: Witkowski; Chalupa, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Wróbel, Rompkowski; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec oraz Lehmann, Aleksiuk, Smal, Szczerbakow

Robert Lewandowski po meczu Polski z Włochami: Przed nami ogrom pracy, mamy dużo do poprawy