GKS Jastrzębie Zdrój - Stoczniowiec Gdańsk 4:3

Hokeiści nie dali rady Jastrzębiu
Hokeiści nie dali rady Jastrzębiu Tomasz Bołt
Wszyscy ci, którzy wiązali duże nadzieje z powrotem do Gdańska Filipa Drzewieckiego, nie mogą być zawiedzeni. Wychowanek gdańskiego klubu strzelił w piątek w Jastrzębiu Zdroju dwie bramki. Gorzej, że ponownie biało-niebiescy nie dopisali do swojego bilansu zdobyczy punktowej. Przegrali 3:4.

To właśnie trafienia Drzewieckiego wlewały otuchę w serca gdańskich hokeistów. 26-letni napastnik otworzył wynik spotkania już w 4. minucie. Niestety, gospodarze odpowiedzieli 30 sekund później. GKS poszedł za ciosem i jeszcze dwukrotnie pokonał Przemysława Odrobnego. Bramki Arona Chmielewskiego i ponownie Drzewieckiego pozwoliły Stoczniowcowi odzyskać kontrolę na lodowisku. Moment dekoncentracji na 6 minut przed końcem meczu sprawił jednak, że punkty zostały w Jastrzębiu Zdroju.

W sobotę hokeiści Stoczniowca będą już trenować w Janowie, gdzie w niedzielę o godz. 18 rozegrają mecz z Naprzodem. Biało-niebiescy są zdeterminowani. A wszystko przez to, że janowianie nie zgodzili się, aby przełożyć spotkanie z 1. kolejki (10 września). Decyzją Wydziału Gier i Dyscypliny PZHL wygrali więc… 5:0, walkowerem.

GKS Jastrzębie Zdrój - Stoczniowiec Gdańsk 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Bramki: 0:1 - Drzewiecki (4), 1:1 - Galant as. Lipina (5), 2:1 - Danieluk as. Kral, Lipina (20), 3:1 - Kral as. Lipina (34), 3:2 - Chmielewski as. Wróbel (36), 3:3 - Drzewiecki as. Rompkowski (48, w podwójnej przewadze), 4:3 - Bordowski as. Kulas (54).

Stoczniowiec: Odrobny; Smeja - Kabat, Kostecki - Rompkowski, Maciejewski - Skrzypkowski, Kwieciński - Maj; Skutchan - Ziółkowski - Jankowski, Chmielewski - Wróbel - Steber, Wróblewski - Janecka - Marzec, Pesta - Stasiewicz - Drzewiecki.