GKS Jastrzębie - Arka Gdynia NA ŻYWO. Premiera sezonu w...

GKS Jastrzębie - Arka Gdynia NA ŻYWO. Premiera sezonu w Fortunie 1 Lidze. Czy żółto-niebiescy rozpoczną od zwycięstwa?

3 1 połowa

• Koniec spotkania. Napiszemy krótko: wygrała lepsza drużyna, czyli Arka Gdynia.

• To chyba nie kwestie kondycyjne, a po prostu kontuzja. Ucierpiał Zalewski.

• Piłkarze GKS-u nie wytrzymują już kondycyjnie. A przynajmniej jeden z nich wymaga pomocy.

• Sędzia doliczył cztery minuty, a tymczasem Arka marnuje niezłą kontrę. Strzał nad bramką.

• Rutkowski dostał kartkę.

• Ostatni obrońca GKS-u wybija piłkę. Gdyby nie ta interwencja pewnie mielibyśmy wynik 5:0.

• Kiks arkowca we własnej szesnastce, ale nawet z tego GKS nie robi użytku.

• Ciekawostka: w Arce "piątki" wykonuje piłkarz z pola, nie bramkarz.

• Zupełnie nieudany strzał GKS-u z dystansu. To podsumowuje dzisiejszy występ zespołu.

• A za Letniowskiego wszedł Ślesicki.

• Trwa krótka przerwa na uzupełnienie płynów. Są i kolejne zmiany. Opuścił murawę Kwiecień a za niego pojawił się Deja.

• Szczęch za Skóreckiego.

• I kolejna zmiana. Wolsztyński za Jankowskiego. To debiut.

• NIE MA PIĄTEGO GOLA! Jankowski idealnie wykłada w polu karnym Żebrowskiemu, ale ten uderza obok słupka - na wślizgu.

• I za da Silvę wchodzi Siemaszko. Artur Siemaszko, bo Rafał gra już dla Sokoła Ostróda (jego zespół w 2 lidze pokonał właśnie rezerwy Lecha Poznań 2:0).

• Dwie zmiany w Arce. Za Mazka wchodzi Żebrowski.

• Arka już tak nie forsuje tempa. Mecz się wyrównał.

• Zejdler w miejsce Jadacha.

• Jankowski nie kiwnął rywala, ale przynajmniej wymusił jego błąd i Arka ma aut.

• Szczepan w miejsce Rumina. To pierwsza roszada w meczu.

• I nie ma choćby kontaktowego gola. Od bramki grę wznowi Kajzer.

• Jedna z nielicznych akcji GKS-u. Gospodarze meczu wywalczyli korner.

• Letniowski z dystansu po rozegraniu wolnego. Celnie, lecz do rąk Pawełka.

• Zasłużona kartka dla Słodowego.

• Arka robi z GKS-em to samo co z Górnikiem Polkowice w Pucharze Polski - tyle że szybciej.

• Przepiękne trafienie Drewniaka! Były gracz Chrobrego ładuje piłkę w same okienko. Uderzył z prawej nogi przy prawym słupku.

• GOOOOOOOOOOOL! 4:0!

• Rzut wolny dla Arki Gdynia. Okazja z siedemnastego metra!

• Kartka dla Ferugi.

• Kibice skandują: Piłka nożna dla kibiców! Zapewniają też piłkarzy, że mają wsparcie.

• Druga połowa rozpoczęta. Tym raem od środka Arka.

• Piłkarze pojawili się na murawie. Za chwilę wznowienie gry.

• Koniec pierwszej połowy. Cóż, mamy mecz do jednej bramki, choć pierwsze minuty wcale tego nie zapowiadały. Arka prowadzi wysoko, gra dobrze i pewnym krokiem zmierza po komplet punktów.

• Kibice GKS-u pozdrawiają Piast Gliwice.

• Rumin... Fatalne zachowanie! Przegrał pojedynek z Kajzerem.

• Ten zawodnik daje dziś Arce najwięcej:

• Pod stadionem zameldowali się kibice GKS-u! "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz GKS gra". Słychać też dźwięk policyjnych syren.

• Rzut rożny, piłka wędruje pod nogi Letniowskiego, który był ustawiony przed szesnastką, i po strzale okienko mamy właściwie po meczu.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 3:0 dla Arki Gdynia. Ależ nokaut w pierwszej połowie! Ponownie strzela Letniowski

• Wrzutka w pole karne GKS-u, strzał głową, ale nad poprzeczką.

• Jadach z ostrzeżeniem od sędziego. Kolejny faul może oznaczać kartkę.

• Trzeba przyznać, że jak na realia 1 ligi Arka zbudowała bardzo mocną linię obrony. W ofensywie też nie jest źle. Letniowski (wypożyczony z Lecha) ma duży wpływ na akcje.

• Arka spokojnie wymienia piłkę. Ma tę połowę zupełnie pod kontrolą.

• Fatalne zachowanie jednego z obrońców GKS-u! Przed bramką stracił piłkę na rzecz Mazka, a ten prostym strzałem pokonał Pawełka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!

• Młyński ucierpiał w środku pola. Po chwili z grymasem na twarzy podniósł się z murawy. Może grać dalej.

• Kasperkiewicz wrzucił z prawego boku, Letniowski uderzył głową, piłka po drodze trafiła rywala i myląc bramkarza wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla ARKI GDYNIA!

• Nieeee... Feruga dośrodkował źle. Kajzer zebrał piłkę bez problemu.

• Skórecki sfaulowany. Okazja dla GKS-u na wrzutkę z wolnego.

• Jankowski zbiera oklaski od trenera i kolegów z drużyny. Grę od bramki wznawia jednak Pawełek. Nadal 0:0. Na trybunach brak kibiców.

• Tym razem z drugiej strony dorzucił Mazek - do rąk bramkarza Pawełka.

• Marciniak nie patrzy gdzie wrzuca, gdzie są koledzy i to się kończy w znany sposób - stratą.

• Okazja GKS-u po rożnym. Strzał głową i piłka przechodzi obok lewego słupka. Mimo wszystko zabrakło sporo.

• Rumin! Był w polu bramkowym, ale w ostatniej chwili Danch wybił na róg.

• Strzał Mazka. Skrzydłowy uderzył celnie, ale za słabo. Pawełek broni bez problemów.

• Przerzut w stronę da Silvy - nieskuteczny, bo za mocny. Piłka powędrowała za linię.

• Słodowy czysto wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego Marciniaka. Potem jednak odegrał źle.

• Tym razem Jankowski został złapany na ofsajdzie.

• Próba Arki z dystansu. Uderzył Jankowski, ale obok.

• Letniowski nie był naciskany, a jednak podał niedokładnie - w aut. Arka na razie schowana w tym meczu.

• Kwiecień wygrywa pojedynek jeden na jeden. Wyjście GKS-u zapowiadało się całkiem obiecująco.

• Długie zagranie do skrzydłowego GKS-u - ten nie dogonił futbolówki i z piątego metra wznawia Kajzer.

• Dużo walki i gonitwy za piłką na początku tego meczu. GKS stara się dłużej utrzymać, przegrać przez stoperów i środek pola.

• Nieudana szarża bodaj Młyńskiego. Zgubił piłkę na prawym boku.

• Kwiecień oddala zagrożenie, ale chwilowo, bo GKS dalej posiada piłkę na połowie Arki.

• Pierwsza próba ze strony GKS-u. Wrzutka z wolnego kończy się na... jednoosobowym murze.

• Mecz właśnie się rozpoczął. Od środka gospodarze. Grają na zielono-czarno.

• Drużyny pojawiły się na murawie. Arka na żółto-niebiesko.

• Dziś gramy w Wodzisławiu, ponieważ w Jastrzębiu-Zdroju trwa montaż systemu podgrzewania i nawadniania murawy.

• Piłkarze jeszcze na rozgrzewce. Dziś sędziuje arbiter z Torunia - Sylwester Rasmus.

• Spore zmiany też w GKS-ie. Po latach wrócił Feruga, w ataku zobaczymy Rumina. Pierwszy mecz? Na plus. Także w Pucharze Polski jastrzębianie pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 3:2.

• Nowa Arka ma za sobą jeden mecz o stawkę. W Pucharze Polski rozniosła Górnik Polkowice. Na wyjeździe wygrała z nim 5:0.

• Żeby uzmysłowić sobie skalę zmian w Arce spójrzmy na skład: w nim sześciu zawodników, którzy w zeszłym sezonie grali w innych klubach. Ławka? Tu cztery nowe nazwiska.

• Arka przeszła kompletną przebudowę. Jej kadrę tworzą głównie Polacy. Zostało kilku doświadczonych graczy, resztę stanowią zupełnie nowi.

• W Wodzisławiu Śląskim rozpoczynamy nowy sezon 1 ligi! Miejscowy GKS, który obronił się przed spadkiem zagra z Arką Gdynia, drużyną która po latach pożegnała się z ekstraklasą.