GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice. Starcie drużyn zagrożonych spadkiem. Kto lepiej poradzi sobie z presją?

Chojniczanka Chojnice po porażce 0:1 w Olsztynie ze Stomilem zagra w środę w Bełchatowie
Chojniczanka Chojnice po porażce 0:1 w Olsztynie ze Stomilem zagra w środę w Bełchatowie Marcin Gadomski/PressFocus/mkschojniczanka.pl
Fortuna 1 Liga. Kolejne spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym czeka piłkarzy Chojniczanki Chojnice. Drużyna trenera Zbigniewa Smółki w środę, 17 czerwca zagra o godz. 18 na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice

GKS Bełchatów to kolejny zespół, z którym Chojniczanka Chojnice musi zagrać o pełną pulę punktów. Wyboru dużego nie ma, presja jest duża, bo najbliższy rywal z województwa łódzkiego to drużyna znajdująca się tuż nad strefą spadkową Fortuny 1 Ligi. Chojniczanka marzy o tym, aby znaleźć się "nad kreską". Aby ten wymagający cel osiągnąć, musi ogrywać zespoły pokroju GKS-u.

Bełchatowianie na razie nie wyróżniają się niczym szczególnym po restarcie rozgrywek I-ligowych. Co prawda, w poprzedniej kolejce wygrali u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 2:1 (do 67 minuty przegrywali 0:1), ale wcześniej przegrali 0:1 w Głogowie z Chrobrym oraz 0:3 u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Dodajmy, że przed wybuchem pandemii koronawirusa i wstrzymaniem rozgrywek wcale nie było lepiej. 6 marca GKS Bełchatów przegrał 0:1 w Opolu z Odrą, a 29 lutego zremisował 0:0 u siebie z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Zespół trenera Zbigniewa Smółki jest w trudniejszej sytuacji, ponieważ po bardzo słabej rundzie jesiennej każde kolejne spotkanie w rewanżowej serii urasta do rangi spotkania "o wszystko". Chojniczanka nie zdołała ostatnio w Olsztynie zaskoczyć Stomilu i przegrała 0:1, po bramce w 86 minucie autorstwa Szymona Sobczaka. Nie bez wpływu na taki obrót spraw było jednak osłabienie, ponieważ żółto-biało-czerwoni od 16 minuty grali bez Jana Mudry, który opuścił boisko za czerwoną kartkę.

Na takie błędy Chojniczanka pozwolić sobie nie może w środowy wieczór w Bełchatowie. Po 25. kolejkach "Chojna" uzbierała tylko 22 punkty. GKS Bełchatów ma z kolei 28 punktów. Drużyna z Pomorza najchętniej powtórzyłaby wynik z 13 września 2019 roku, kiedy to przed własną publicznością wygrała 3:0, a bramkami dzielili się Oskar Paprzycki oraz Mateusz Kuzimski (2). Ten drugi wciąż prowadzi w klubowej klasyfikacji strzelców z 11 trafieniami, chociaż po restarcie rozgrywek I-ligowych tego dorobku jeszcze nie powiększył.

GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice gdzie oglądać?

Mecz GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice rozpocznie się w środę, 17 czerwca o godz. 18. Mecz jako arbiter główny poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. Spotkanie będzie można oglądać w Ipla.tv.

Robert Lewandowski na okładce "France Football"