reklama

GIF wycofuje znany lek stosowany w leczeniu napadów leku i agresji. Powodem jest wykrycie potencjalnej obecności rozpuszczalnika w ampułce

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
Znany proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań wycofany z obrotu! GIF WYCOFUJE KOLEJNY LEK 2019. 23 października 2019 roku na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pojawił się komunikat, w którym wydano decyzje o wycofaniu znanego leku! Mowa tu o popularnym preparacie TRANXENE 20. Posiadasz go w swojej apteczce? Sprawdź numery wycofanych serii! Pixabay
Znany proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań wycofany z obrotu! GIF WYCOFUJE KOLEJNY LEK 2019. 23 października 2019 roku na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego pojawił się komunikat, w którym wydano decyzje o wycofaniu znanego leku! Mowa tu o popularnym preparacie TRANXENE 20. Posiadasz go w swojej apteczce? Sprawdź numery wycofanych serii!

GIF wycofuje kolejny lek. Tranxene 20

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obiegu leku stosowanego w leczeniu napadów lęku i agresji, którego podmiotem odpowiedzialnym jest Sanofi-Aventis France.

W komunikacie widnieją szczegóły wycofanego leku:

  • Nazwa: TRANXENE 20, (Dikalii clorazepas), 20 mg/ 2 ml, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
  • Numer serii: A7165 data ważności: 30.09.2020, A8171 data ważności: 28.02.2021, A8180 data ważności: 30.04.2021
  • Podmiot odpowiedzialny: Sanofi-Aventis France

Z uwagi na potencjalną obecność widocznych cząstek w ampułkach rozpuszczalnika przedmiotowego produktu leczniczego, Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu tego preparatu o powyższych numerach serii. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Jak czytamy w oficjalnej decyzji GIF-u:

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu ww. serii produktu leczniczego Tranxene 20, w związku z decyzją własną podmiotu odpowiedzialnego, z uwagi na potencjalną obecność widocznych cząstek w ampułkach rozpuszczalnika przedmiotowego produktu leczniczego

W związku ze stwierdzeniem powyższej wady jakościowej, GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii leku.

ZOBACZ TAKŻE: GIF wycofuje preparat stosowany m.in. w leczeniu stwardnienia rozsianego. Powodem jest wada jakościowa opakowania bezpośredniego

GIF wycofuje kolejny lek. Co to za lek?

Tranxene 20 to lek dostępny na receptę. Preparat zawiera substancję: klorazepan (sól dipotasowa klorazepanu).

Stosowany w leczeniu ostrych napadów lęków, stanów pobudzenia psychoruchowego lub agresji. Przepisywany również w walce z uzależnieniem alkoholowym. Stosowany wspomagająco w skurczach tonicznych w tężcu.

Lek ten należy podawać głęboko lub w powolnym wstrzyknięciu do dużej żyły albo w powolnym wlewie. Lecznie nie powinno przekraczać kilku dni. Należy regularnie kontrolować i weryfikować obecność wskazań do jego stosowania. U osób starszych i osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby, dawkę należy zmniejszyć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie