Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie się podziały gole i asysty Sebastiana Szymańskiego? Młodzieżowcy na boisku: 15. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Sebastian Szymański w meczu z Pogonią Szczecin
Sebastian Szymański w meczu z Pogonią Szczecin Sebastian Wolosz/ Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Ośmiu trenerów postawiło na młodzieżowców w 15. kolejce, a ośmiu kolejnych już nie. Tym razem zabrakło jednak konkretów ze strony samych zainteresowanych.

Występy młodzieżowców w 15. kolejce Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Mateusz Młyński (rocznik 2001) - Wygląda na to, że ten sezon okaże się dla niego przełomowym. Z Miedzią Legnica zaliczył swój czwarty mecz. Biegał do 61 minuty. Potem szansę dostał starszy o piętnaście lat Rafał Siemaszko.

Cracovia - Sebastian Stróżik (1999) - Pierwszy raz w karierze dane mu było zagrać na bursztynowym stadionie. Z Lechią Gdańsk zaliczył jednak tylko kilka minut. W 84 minucie zmienił bowiem Javiego Hernandeza.

Górnik Zabrze - Kacper Michalski (2000) - Tym razem nie cały mecz, ale tylko jego połowę. Przeciwko Śląskowi Wrocław został zmieniony w przerwie przez Macieja Ambrosiewicza.
Daniel Liszka (2000) - On również wyszedł w podstawowej jedenastce na boku obrony i zakończył udział w spotkaniu przed ostatnim gwizdkiem. W 79 minucie wszedł za niego Przemysław Wiśniewski.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Biegał przez całą drugą połowę. W tym sezonie opuścił tylko jeden mecz.
Przemysław Wiśniewski (2000) - Po trzech meczach przerwy wrócił na boisko. Jego występ uznamy jednak tylko za symboliczny.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Przeciwko Jagiellonii Białystok rozegrał cały mecz na prawej obronie. Mógł się lepiej zachować przy akcji na 0:1.
Kamil Jóźwiak (1998) - On także wytrzymał do ostatniego gwizdka. Żałuje zmarnowanej okazji przy wyniku 2:2.
Paweł Tomczyk (1998) - Dopiero w 85 minucie zameldował się na placu gry. Zmienił Christian Gytkjaera.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Trzeci występ z rzędu. Przeciwko Pogoni Szczecin nie był jednak pierwszoplanową postacią. Wpuścił dwie bramki.
Sebastian Szymański (1999) - Cały mecz na dziesiątce. To jest być może pomocnik o nieprzeciętnym talencie, ale w ogóle nie oddają tego liczby. Jego dorobek w trzynastu ligowych występach to raptem jedna asysta (sic!).
Sandro Kulenović (1999) - Od 59 minuty biegał zamiast Michała Kucharczyka.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Wybiegał cały mecz z Koroną Kielce (dwunasty pełny występ w sezonie).
Denis Gojko (1998) - W 56 minucie zmienił Aleksandra Jagiełłę. Otrzymał żółtą kartkę.

Pogoń Szczecin - Sebastian Walukiewicz (2000) - Nie dokończył meczu ze swoim byłym klubem, Legią Warszawa. Z powodu urazu w 77 minucie opuścił boisko (za niego wszedł Sebastian Rudol). Z tego też powodu ominie go zgrupowanie kadry U-20.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Na placu gry do 61 minuty (dostał żółtą kartkę zanim zmienił go Spas Delew). Po ostatnim gwizdku wcielił się w rolę wodzireja:

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - To jest jednak zawodnik skazany na rolę zmiennika. W 79 minucie meczu z Zagłębiem Lubin zmienił Rafała Boguskiego.

Drużyny bez młodzieżowca w 15. kolejce:
Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Miedź Legnica, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Zagłębie Sosnowiec.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 15. kolejce:

2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
2 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
1 GOL i 1 ASYSTA - Mateusz Młyński (Arka Gdynia)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).

Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2018/19:

1. Górnik Zabrze - 4407
2. Pogoń Szczecin - 2568
3. Piast Gliwice - 2546
4. Legia Warszawa - 2450
5. Lech Poznań - 1700
zobacz więcej

Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN

Nagrody w Pro Junior System
Tak samo jak w zeszłym sezonie w puli nagród są 4 mln złotych (2 mln złotych wyłożył PZPN, 2 kolejne Ekstraklasa). Zwycięzca otrzyma 1,4 mln. Za drugie miejsce w klasyfikacji przysługuje 1 mln, natomiast za trzecie 400 tys.

EKSTRAKLASA w GOL24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki