Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdyński Biznesplan ustanowił rekord

Ksenia Pisera
Zakończył się pierwszy etap konkursu "Gdyński Biznesplan" i padł rekord. Organizatorzy konkursu zostali dosłownie zasypani zgłoszeniami. W wyścigu po główną nagrodę, czyli 25 tys. złotych, startuje aż 804 przedsiębiorców. Łącznie złożyli 702 pomysły biznesowe, nad którymi będą pracować do końca marca.

- Zgłoszeń jest prawie trzy razy więcej niż w zeszłym roku - mówi Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. - Są to kandydaci nie tylko z Trójmiasta. W gdyńskim konkursie biorą udział osoby z całej Polski, a nawet spoza naszego kraju. Zgłosiła się jedna osoba z Abeerden, z Wielkiej Brytanii. W sumie o nagrodę walczą reprezentanci 91 miejscowości.

Najwięcej kandydatów jest w wieku 21-30 lat. Najmłodszy uczestnik ma 18 lat, a najstarszy 74 lata. Warunkiem stawianym kandydatom konkursu jest chęć prowadzenia przyszłej lub przeniesienie obecnej działalności na teren Gdyni.

Najwięcej projektów wpłynęło z branży informatycznej, następnie kolejno z gastronomii, doradztwa finansowego, zdrowia i opieki medycznej, oświaty, turystyki i rekreacji, rozrywki, projektowania, transportu, budownictwa, ochrony środowiska oraz reklamy.

- Do 31 marca uczestnicy muszą dostarczyć przygotowane biznesplany - mówi Beata Grzegorska. - Pomogą im w tym przygotowane przez ekspertów szkolenia i konsultacje, między innymi z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, pisania biznesplanu, marketingu w firmie, prawa pracy i źródeł finansowania działalności gospodarczej. Każdy uczestnik może wziąć udział w jednym, w kilku bądź we wszystkich szkoleniach i spotkaniach - dodaje.

Ostatni etap, czyli uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, odbędzie się 31 maja. Na zwycięzcę konkursu czeka 25 tys. złotych, nieodpłatny udział w podyplomowych studiach menedżerskich oraz bezpłatny kurs angielskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki