Gdyński Biznesplan 2013. Najlepsze pomysły na biznes zostały...

  Gdyński Biznesplan 2013. Najlepsze pomysły na biznes zostały nagrodzone [ZDJĘCIA]

  Ksenia Pisera

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdyński Biznesplan 2013. Najlepsze pomysły na biznes zostały nagrodzone [ZDJĘCIA]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Bołt

  Najpierw wpadli na pomysł, jak rozkręcić w Gdyni biznes. Do końca maja dopracowywali plany, konsultowali się z ekspertami. Wczoraj nagrodzono najlepszych. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się finałowa gala konkursu Gdyński Biznesplan 2013.
  Do finału konkursu organizowanego przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przeszli autorzy 13 najlepiej rokujących planów biznesowych. Pierwszą nagrodę, m.in. 20 tysięcy złotych, nieodpłatny udział w podyplomowych studiach menadżerskich czy rekomendację projektu o przystąpienie do PPNT otrzymał Kamil Hajduk z Gdyni, autor projektu firmy "Bahati Rail".

  - Moim celem jest stworzenie systemu, który pozwoli obniżyć hałas wzdłuż linii kolejowych, a przy tym będzie stawiał duży nacisk na estetykę - tłumaczył Hajduk. - Te rozwiązania pozwolą wyeliminować wysokie ekrany akustyczne. Chciałbym, żeby ten projekt wyszedł poza polskie ramy i przełożył się na wyniki globalne.

  Kolejne miejsce na podium zajął projekt "MIŚ - miłość i świadomość". Jego autorka, Natalia Strzęciwilk, zamierza projektować i produkować urządzenia rehabilitacyjne wspomagające codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Sprzęty mają być dopasowane do indywidulanych potrzeb i co ważne - niedrogie.

  - Ta nagroda to dla mnie wspaniały moment - mówiła Natalia Strzęciwilk. - Pracuję nad tym projektem dwa lata. Takiej oferty, jaką przygotowuję, nie ma obecnie na polskim rynku.

  Pomóc w zdobyciu mają pomóc nagrody, czyli m.in. 15 tys. złotych, nieodpłatne studia dyplomowe czy dwuletni hosting strony internetowej.

  Wsparcie otrzymają także laureaci trzeciej nagrody. Aleksander Bielawski, Robert Kowalczyk i Dominik Sędzicki zamierzają zrewolucjonizować branżę funeralną. Będą projektować designerskie urny, trumny czy znicze, np. w kształcie kryształu. Laureaci otrzymali m.in.10 tysięcy złotych, nieodpłatne prowadzenie firmowego rachunku bankowego oraz poręczenie kredytu na realizację projektu.

  Rywalizacja w tegorocznej edycji była ostra, bowiem do końca stycznia uczestnicy złożyli łącznie 761 - najwięcej w historii konkursu - oryginalnych pomysłów na biznes.

  - Wszyscy uczestnicy są zwycięzcami - mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Konkurs to etap w budowaniu niezwykłych firm, źródło inspiracji.

  k.pisera@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Myjnia mobilna

  witek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 58 / 74

  ja tak po cichu ostatnio myślę nad myjnią mobilną z dojazdem ze sprzętem do klientów, co jest atutem to fakt, że producent takiego sprzętu 7car oferuje na swojej stronie korzystne dofinansowanie...rozwiń całość

  ja tak po cichu ostatnio myślę nad myjnią mobilną z dojazdem ze sprzętem do klientów, co jest atutem to fakt, że producent takiego sprzętu 7car oferuje na swojej stronie korzystne dofinansowanie takiego zakupu dla młodych przedsiębiorców http://7car.pl/strona/finansowaniezwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo