Gdynia wystawia na sprzedaż nieruchomości za ponad dwadzieścia milionów złotych. Zobacz w których dzielnicach [zdjęcia]

Szymon Szadurski
Gdynia kusi inwestorów. Pobity w mijającym roku rekord na rynku sprzedaży miejskich nieruchomości najwyraźniej rozochocił urzędników gdyńskiego Ratusza. Postanowili pójść za ciosem i już w styczniu wystawią na sprzedaż kolejne działki, warte łącznie aż dwadzieścia milionów złotych!

Kwota ponad 41 milionów złotych ze sprzedaży miejskich działek, uzyskana w tym roku, jest rekordowa, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą budżet inwestycyjny. Na tym jednak ofensywa miasta się nie kończy, gdyż urzędnicy postanowili pójść za ciosem. Już 25 stycznia wystawiają do przetargu kolejne nieruchomości, których łączna wartość sięgnie dwudziestu milionów złotych!

Najdroższą z nich będzie działka na Wzgórzu Świętego Maksymiliana, przy alei Zwycięstwa 18-30, w bezpośredniej bliskości modernistycznego Śródmieścia. Za parcelę o powierzchni 5485 metrów kwadratowych zainteresowani nabywcy będą musieli zapłacić 10,8 miliona złotych plus podatek VAT. Dla nieruchomości tej obowiązuje decyzja o warunkach zabudowy, na podstawie której w miejscu tym powstać może zespół budynków mieszkalno-usługowych.

Al. Zwycięstwa.
Al. Zwycięstwa. investgdynia.pl

Droga jest także kolejna z działek, którą już 25 stycznia wystawiają do przetargu urzędnicy. Chodzi o nieruchomość na Chwarznie, u zbiegu ul. Aresa i Afrodyty. Za działkę o powierzchni 14 280 metrów kwadratowych zapłacić trzeba będzie pięć milionów złotych plus podatek VAT. Według planu zagospodarowania przestrzennego przyszły inwestor będzie mógł wybudować nieopodal Obwodnicy Trójmiasta kompleks budynków wielorodzinnych.

Ul. Aresa i Afrodyty.
Ul. Aresa i Afrodyty. investgdynia.pl

Czytaj także: Trzy ekskluzywne działki na Wzgórzu Świętego Maksymiliana w Gdyni sprzedane za sześć milionów złotych

Trzecią co do wartości nieruchomością, wystawianą do sprzedaży w styczniu przez urzędników, jest działka przy ul. Hutniczej 63 w Cisowej. Za ten grunt zapłacić trzeba będzie 2,5 miliona złotych plus VAT. Teren ma powierzchnię 11 631 metrów kwadratowych i jest uzbrojony.

Ul. Hutnicza.
Ul. Hutnicza. investgdynia.pl

Na sprzedaż wystawiane są także nieruchomości przy ul. Łopianowej na Dąbrowie (839 tys. zł), Modlińskiej w Leszczynkach (533 tys. zł), Olgierda w Małym Kacku (480 tys. zł) i Komandorskiej na Grabówku (450 tys. zł).

ZOBACZ TAKŻE: istopad 2018. Awaria wodociągu w Gdyni. Zalana ulica Morska oraz tunel przy stacji Gdynia Stocznia

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie