Gdynia - Sopot: "Betonowa dżungla" w stoczni i sieci...

  Gdynia - Sopot: "Betonowa dżungla" w stoczni i sieci kanalizacyjnej

  oprac. (ganark)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdynia - Sopot: "Betonowa dżungla" w stoczni i sieci kanalizacyjnej
  1/6
  przejdź do galerii

  ©fot. materiały promocyjne

  W specjalnym odcinku Szkoły przetrwania Bear Grylls trafia do innego niż zazwyczaj miejsca - miejskiej dżungli. Odgrywają ją Stocznia Gdynia i sieć kanalizacyjna Sopotu. Słynny poszukiwacz mocnych wrażeń sprawdza możliwość przetrwania w mieście spustoszonym wielka katastrofą. Od razu znajduje schronienie w wielkiej fabrycznej hali Stoczni Gdynia, ale to, że znajduje się pod dachem, nie gwarantuje mu wcale bezpieczeństwa.
  Bear używa więc tych samych sposobów na przetrwanie, jak w dzikich zakątkach świata. Musi zapewnić sobie podstawowe warunki przeżycia - znaleźć jedzenie i wodę zdatną do picia oraz zapobiec wyziębieniu organizmu. Przestrzenie pomiędzy wysokimi budynkami są równie trudne do przeskoczenia, jak najgłębsze górskie kaniony, a wspinaczka na portowe urządzenia z pewnością sprawia podobne problemy, jak zdobycie czubków najwyższych drzew.

  Akcja zaczyna się, gdy szybkim pontonem Bear przemierza Morze Bałtyckie. Następnie wspina się w górę portowego dźwigu, jednak musi uważać, aby nie ześlizgnąć się po naoliwionych przekładniach. W poszukiwaniu jedzenia trafia pod sam dach fabryki, ponad 60 metrów nad ziemią. Każdy nieuważny krok grozi upadkiem z olbrzymiej wysokości, a co za tym idzie, śmiercią. Jednak ryzyko opłaca się - łupem Beara jest ptasie jajko, które okazuje się całkiem jadalne. Zastawia również pułapki na szczury, jednak gryzonie nie łapią się na przygotowaną przynętę. Okazuje się, że w pozornie pustej hali fabrycznej oraz jej najbliższym otoczeniu można znaleźć wszelkie rzeczy potrzebne do przeżycia.

  To nie koniec ekstremalnych przygód Beara w Trójmieście. Jak poradził sobie survivalowiec w sopockich kanałach będzie można zobaczyć w środowym programie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo