Przypomnijmy, że rewitalizacja Kamiennej Góry natrafiła na szereg problemów. Prace trwały przeszło 2 lata, a odbiór pierwszego etapu prac rewitalizacyjnych odbył się dopiero na początku czerwca bieżącego roku, mimo, że pierwotnie inwestycja miała być gotowa w już marcu roku ubiegłego. Po kolejnym niedotrzymaniu terminu przez wykonawcę, miasto zaczęło nawet naliczać mu tysiąc złotych kary dziennie. Jednak ta część rewitalizacji Kamiennej Góry już za nami i w sobotę „oficjalnie” otwarto to miejsce. Premierowy piknik pod tytułem „Weekend na Kamiennej Górze” trwa przez cały weekend. Już w niedzielę na Kamiennej Górze odbędzie się pierwszy Koncert Muzyki Promenadowej. Na scenie pojawią się jako pierwsi w tym roku Karolina Słomin i Kamil Pękala z zespołem Artis.
- Kamienna Góra położona jest w samym sercu Gdyni, ale jej puls bije spokojniej niż pozostałej części centrum - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - To znakomite miejsce na plenerowe śniadanie, niespieszną lekturę czy nastrojowy koncert. Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich mieszkańców do miłego spędzenia czasu w cudownym otoczeniu. Warto przekonać się, jak fantastyczną metamorfozę przeszła Kamienna Góra. Jestem pewny, że z przyjemnością będą tam Państwo wracać w wolnych chwilach, by odetchnąć od zgiełku codzienności.
Czytaj także
To jeszcze nie koniec inwestycji
Zakończone prace to dopiero pierwszy etap prac rewitalizacyjnych. Jak zapowiadają gdyńscy samorządowcy od września inwestycja będzie kontynuowana.
- Przypominam jednak, że na tym nie kończymy. W czasie wakacji korzystajmy z udostępnionych terenów na Kamiennej Górze, a od września będziemy mogli obserwować kontynuację prac, dzięki którym będzie tu jeszcze piękniej - zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Kamienna Góra to jedno z najpiękniejszych miejsc w Gdyni, uwielbiane przez mieszkańców. Dzięki rewitalizacji zyskała nowe funkcjonalności. Zadaszony amfiteatr z komfortową widownią, wygodne ławki, odwodnione i utwardzone ścieżki, bezpieczne schody, toalety oraz winda łącząca taras górny ze środkowym to elementy, które zdecydowanie podnoszą komfort przebywania w tej przestrzeni.
Czytaj także
Łączny koszt remontu to prawie 9,7 mln złotych.
Złe prognozy dla polskiego eksportu